Terminy do fryzjera w Krakowie. Jak długo trzeba czekać na wizytę w salonie?

2020-05-15 13:13 AC
Terminy do fryzjera w Krakowie. Jak długo trzeba czekać na wizytę w salonie?
Autor: Pixabay

Na ten moment czekało wielu Polaków - od 18 maja otwarte zostaną salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Z informacji przekazywanych od Czytelników wynika, że krakowscy fryzjerzy przeżywają prawdziwy szturm. Ile trzeba czekać na wizytę w salonie fryzjerskim w Krakowie?

Otwarcie fryzjerów od 18.05.2020

18 maja wprowadzony zostanie trzeci etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Ministerstwo przez kilka tygodni pracowało z branżą beauty w celu ustalenia nowych i bezpiecznych zasad przyjmowania i obsługi klientów.

To oznacza, że wizyta u fryzjera nie będzie już wyglądała tak jak dawniej. Do salonów będą przyjmowane tylko osoby zdrowe po uprzednim wypełnieniu ankiety zdrowotnej i zmierzeniu temperatury. W gabinecie nie będzie możliwości skorzystania z poczekalni, a umawiać będzie należało się telefonicznie lub internetowo na konkretny termin. Pomiędzy klientami zachowana zostanie bezpieczna półtorametrowa odległość, będą oni także zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek jednorazowych.

Z kolei fryzjerzy i pracownicy salonów kosmetycznych będą musieli korzystać z jednorazowych narzędzi lub dezynfekować je po każdym kliencie. W zakładach wprowadzony zostanie zakaz używania telefonów komórkowych, nie będzie też możliwości testowania produktów, a preferowanymi formami płatności będą te bezgotówkowe.

Terminy do fryzjera w Krakowie

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja w krakowskich salonach fryzjerskich w popularnej aplikacji Booksy. Okazuje się, że wiele salonów może liczyć na prawdziwy szturm klientów. W Pukiel Studio przy ulicy Bieżanowskiej są pojedyncze terminy na koniec czerwca, większy wybór możliwy jest jednak dopiero w wakacje. W salonie Barbary Żurek przy ul. św. Gertrudy można umówić się dopiero na połowę czerwca.

Nieco lepiej mają mężczyźni, którzy na wizyty w popularnych salonach będą musieli poczekać kilka dni. W DK Barbershop przy ul. Berka Joselewicza na krakowskim Kazimierzu najbliższe wolne daty to 26 maja, z kolei w "Krótkich Bokach" przy Nadwiślańskiej trzeba poczekać do dnia dziecka.

Z pewnością największym zainteresowaniem cieszą się popularne salony i sieci fryzjerskie. Jeżeli zależy nam na czasie, warto skorzystać z lokalnych i osiedlowych salonów.

Salony kosmetyczne i fryzjerskie czekały na decyzję rządu w napięciu. Jak radzą sobie w trudnych czasach?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj