To miała być jej przygoda życia, ale zakończyła się tragicznie. Mijają 3 lata od śmierci Helenki

2020-01-24 9:44 Amadeusz Calik
Helena Kmieć
Autor: archiwum se.pl

W piątek, 24 stycznia mijają trzy lata od tragicznej śmierci Heleny Kmieć - wolontariuszki z małopolskiego Libiąża, która została brutalnie zamordowana w Boliwii. Przygoda jej życia zakończyła się tragicznie, Helenka do domu wróciła w trumnie, a zamiast wspaniałych wspomnień jej bliskim zostały ból i łzy.

W trzecią rocznicę śmierci wolontariuszki odbędzie się specjalne wydarzenie upamiętniające śp. Helenę Kmieć.

- W ten wyjątkowy czas chcemy podziękować za życie ziemskie Helenki oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej, jaką jest NIEBO – informują organizatorzy wydarzenia, jakie zostanie zorganizowane w rodzinnym Libiążu.

Jak przekazują inicjatorzy, "Misja: Niebo" to chęć utrwalenia pamięci o życiu Helenki, które przepełnione było radością oraz troską o drugiego człowieka. To szczególne spotkanie rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, następnie Mszą św. o godz. 18:00 w kościele św. Barbary. Później, w Libiąskim Centrum Kultury, będzie miało miejsce muzyczne wspomnienie oraz premiera płyty "Helena. Muzyczna biografia". Jej przyjaciele oraz znajomi założyli zbiórkę funduszy na stworzenie i wydanie płyty.

Śmierć Heleny Kmieć

Helena Kmieć była misjonarką Wolontariatu Misyjnego "Salvator". Wyjechała do Boliwii 8 stycznia 2017 r. Przez pół roku miała pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w miejscowości Cochabamba. Wolontariuszka nie cieszyła się długo wyjazdem. W nocy z 23 na 24 stycznia do ochronki wtargnął napastnik, który zadał dziewczynie kilka ciosów nożem. Pogrzeb Heleny odbył się w Libiążu.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie polską wolontariuszkę Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności charytatywnej i społecznej oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

Widzisz wypadek, utrudnienia lub ciekawy temat z Krakowa lub Małopolski? Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy! Skontaktuj się z nami:

- przez e-mail: krakow@se.pl
- na Facebooku Kraków - Eska Info