Kraków: Zabójstwo w Lasku Wolskim. Zatrzymany 27-letni Francuz

i

Autor: mat.prasowe Kraków: Zabójstwo w Lasku Wolskim. Zatrzymany 27-letni Francuz

Zabójstwo to nie wszystko

To on zginął w Lasku Wolskim! Młody Francuz zatrzymany. W tle duży przerzut!

2022-11-08 17:26

Zabójstwo w Lasku Wolskim na zachodzie Krakowa okazało się zaledwie początkiem dłuższej historii. Prokuratura z Krakowa właśnie przedstawiła w tej sprawie zarzuty 27-letniemu obywatelowi Francji - i nie tylko w tej. Mężczyzna, poza zabójstwem, jest oskarżany o duży przerzut narkotyków, do którego zresztą już się przyznał.

O odkryciu zwłok w Lasku Wolskim przy Alei Żubrowej, niedaleko krakowskiego zoo informowaliśmy już w październiku - ustalając wtedy, że ciało odnaleziono w piątek (14.10.22). Nieoficjalne informacje sugerowały zabójstwo z karabinu przez strzał w plecy. W końcu zabójstwo potwierdziła prokuratura, choć nie sprecyzowano rodzaju broni. Dzięki dokumentom w kurtce zamordowanego mężczyzny dało się ustalić jego tożsamość - to 61-letni Adam Ł.

Zabójstwo w Lasku Wolskim. Francuz zatrzymany. W tle duży przerzut

Prokuratura Rejonowa Kraków–Krowodrza precyzuje we wtorek (08.10.22), że w tej sprawie postawiono już zarzuty. Podejrzanego wytypowano na podstawie zapisów z monitoringu wizyjnego i po przesłuchaniu świadków, to 27-letni obywatel Francji, który wespół z morderstwem usłyszał też zarzuty "przemieszczenia znacznej ilości środków odurzających na teren RP, czyniąc w ten sposób przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu" i "kradzieży szczególnie zuchwałej". O co dokładnie chodzi, kryminalni nie zdradzają. Wiadomo jedynie, że mężczyzna przyznał się do ostatniego z zarzutów. Złożył krótkie oświadczenia, które wykluczają się z materiałem dowodowym. Sąd Rejonowy dla Krakowa–Krowodrzy na wniosek prokuratora zastosował areszt na 3 miesiące.

Kraków. Zabójstwo w Lasku Wolskim. Młody Francuz zatrzymany
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?