To zdjęcie daje do myślenia. Samochody kontra autobus w Krakowie

2017-10-19 13:16
Zdjęcie
Autor: ZIKiT Zdjęcie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przypomniał na swoim fanpage'u na Facebooku zdjęcie zrobione podczas Tygodnia Mobilności w 2013 roku. 


Zdjęcie wykonano we wrześniu 2013 roku na ul. Lema w Krakowie. Przeprowadzony wówczas eksperyment pokazał, że jeden autobus marki Solaris był w stanie zabrać 161 pasażerów zajmując przy tym 18 metrów jednego pasa ruchu. Jednocześnie 153 samochody osobowe potrzebowały aż pięciu pasów ruchu o długości 150 metrów.

Tymczasem w tym roku Dzień bez Samochodu okazał się w Krakowie dniem... jeszcze większych korków. Eksperci marki Yanosik sprawdzili natężenie ruchu. Dane z Dnia bez Samochodu zestawili z dwoma poprzednimi piątkami: 8 i 15 września. Okazało się, że w Krakowie tego dnia kierowcy zwolnili średnio o 5 km/h, co oznacza, że korki były jeszcze większe niż zazwyczaj. 

A Wy co wybieracie na co dzień? Samochód, komunikację miejską, a może rower? 

Zobacz też:

>>> Uwaga, będą przerwy w dostawach wody w Krakowie!

>>> Dzielnice grozy w Krakowie: Gdzie mieszkańcy boją się chodzić po zmroku? [LISTA DZIELNIC]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE