[AKTUALIZACJA] Trąba powietrzna szaleje nad Małopolską! Dramatyczne sceny w małej miejscowości! [WIDEO]

2019-08-07 16:15 Konrad Marzec
Strażacy mają mnóstwo pracy. Trąba powietrzna szaleje nad Małopolską!
Autor: Pixabay.com Strażacy mają mnóstwo pracy. Trąba powietrzna szaleje nad Małopolską!

W godzinach porannych informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Kraków o ostrzeżeniach meteo dla województwa małopolskiego. Niestety - wszystko się potwierdza. W małej miejscowości Jodłówka-Wałki szalała trąba powietrzna. Zobaczcie film z tego zdarzenia!

Aktualizacja, 7:55

W środę, 7 lipca zgodnie z zapowiedziami meteorologów nad Małopolską przeszły gwałtowne burze. Towarzyszyły im bardzo intensywne opady deszczu, lokalnie grad oraz bardzo silne porywy wiatru.

Trąba powietrzna pod Tarnowem. Zerwane dachy, połamane drzewa [ZDJĘCIA]

Aktualizacja 22:03

Wygląda na to, że sytuacja w regionie się uspokoiła. W Krakowie i Tarnowie opady ustały. Cały czas obowiązuje jednak alert drugiego stopnia od IMGW, dotyczący burzy z gradem. W nocy opady będą intensywne! Uważajcie na siebie!

Godzina 16:15

Dramatyczne sceny w województwie małopolskim. To popołudnie na długo zapamiętają ludzie z miejscowości Jodłówka-Wałki (powiat tarnowski). Trąba powietrzna spowodowała sporo zniszczeń.

- Zerwane zostały dachy i linie energetyczne. Strażacy cały czas otrzymują nowe zgłoszenia - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl asp. Michał Mikos, zastępca dyżurnego powiatu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Zobaczcie wymowny film!

Ostrzeżenie IMGW dla Krakowa i okolic

Uwaga mieszkańcy województwa małopolskiego - na terenie wszystkich powiatów w naszym regionie obowiązuje pomarańczowy alert od IMGW! Synoptycy przewidują burze z gradem. Będzie bardzo niespokojnie! Komunikat wygasa dopiero 8 sierpnia o godzinie 10:00, choć niewykluczone są aktualizacje! Zachowajcie szczególną ostrożność!

Na portalu ESKA INFO Kraków nieustannie monitorujemy sytuację. Jeżeli jesteście świadkami niepokojącego zdarzenia, bądź też chcecie zgłosić problem/zapytać się nas o coś - czekamy m.in. na Facebooku! Nie wahajcie się pisać!

Czy to Malediwy? Nie, to Polska! Niesamowite ZDJĘCIA

Alert IMGW dotyczący burz z gradem obowiązuje również na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

Odzież i obuwie damskie w atrakcyjnych cenach. Zobacz oferty promocyjne na stronie born2be promocje.