Tragedia w Tatrach. Nie żyje turysta przysypany przez lawinę. Kilkanaście dni walczyli o jego życie

i

Autor: pixabay.com Mężczyzna przysypany przez lawinę trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Zmarł po kilkunastu dniach hospitalizacji / zdjęcie ilustracyjne.

Był w stanie krytycznym

Tragedia w Tatrach. Nie żyje turysta przysypany przez lawinę. Kilkanaście dni walczyli o jego życie

2023-02-14 14:46

Nie żyje turysta przysypany przez lawinę w rejonie wschodnich zboczy Małego Kościelca. Do wypadku w Tatrach doszło 2 lutego. Mężczyzna znajdował się ok. 80 centymetrów pod powierzchnią śniegu. Został odnaleziony przez ratowników i w stanie krytycznym trafił do szpitala w Zakopanem. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Tatry. Nie żyje turysta przysypany przez lawinę. Kilkanaście dni walczyli o jego życie

Na początku lutego w rejonie wschodnich zboczy Małego Kościelca zeszła śnieżna lawina, która przysypała turystę. W Tatrach panowały wówczas trudne warunki atmosferyczne, jednak ratownicy zdołali odnaleźć poszkodowanego po około 35 minutach. Znajdował się on około 80 centymetrów pod powierzchnią śniegu. Turysta był reanimowany, a ratownicy przywrócili jego czynności życiowe, niemniej poszkodowany w stanie krytycznym trafił do szpitala w Zakopanem i rozpoczęła się walka medyków o jego życie. Niestety po kilkunastu dniach z placówki dotarła bardzo smutna informacja.

Jak podaje PAP, przysypany przez lawinę turysta nie żyje. Tę wiadomość potwierdziła dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor szpitala w Zakopanem. Mężczyzna przebywał na oddziale intensywnej terapii, lecz jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Ratownicy TOPR apelują do turystów, by przed wejściem na górskie szlaki, zawsze sprawdzali ostrzeżenia lawinowe. Na poniższych zdjęciach są widoczne skutki lawin, które w ostatnim czasie schodziły w Tatrach.

Sonda
Czy przed wyjściem w góry sprawdzasz komunikaty lawinowe?
"Nikomu nie życzymy tego, co widzieliśmy". Ratownicy górniczy wracają z Turcji do Polski