Tragiczna śmierć w płomieniach. Nie udało się uratować 57-latki. Dramat w Maruszynie

i

Autor: Małopolska policja Tragiczna śmierć w płomieniach. Nie udało się uratować 57-latki. Dramat w Maruszynie

Dramatyczny pożar domu

Tragiczna śmierć w płomieniach. Nie udało się uratować 57-latki. Dramat w Maruszynie

2022-11-26 7:34

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Maruszyna (powiat nowotarski) zabrał życie jednej osobie. Z płonącego budynku strażacy wynieśli nieprzytomną 57-letnią kobietę. Niestety, pomimo udzielanej pomocy zmarła w szpitalu.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w czwartek (24 listopada 2022) około godziny 16.00 w miejscowości Maruszyna. Pożar wybuchł w domu jednorodzinnym. W chwili pojawienia się ognia w środku budynku spały dwie osoby, 51-letni mężczyzna oraz 57-letnia kobieta. Mężczyzna, który się przebudził próbował gasić pożar i ratować swoją partnerkę, jednak przez ogień i ogromne zadymienie było to bardzo trudne. 51-latek zdążył wyskoczyć przez okno i wezwał pomoc.

- Na miejsce pożaru przyjechały jednostki straży pożarnej. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, weszli do środka domu, skąd wynieśli nieprzytomną 57-letnią kobietę. Natychmiast podjęto akcję ratunkową, poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo udzielanej pomocy zmarła - przekazuje małopolska policja.

Jak informują mundurowi, na miejscu z udziałem prokuratora, policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technika kryminalistyki przeprowadzono czynności procesowe. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady, sporządzono dokumentację fotograficzną. Na miejscu pożaru obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa.

- Jak ustalono podczas oględzin, pożar wybuchł w środku budynku w jednym z pokoi. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które wyjaśni dokładne przyczyny oraz okoliczności tej tragedii - przekazują policjanci.

Zatrzymanie podpalacza przez krakowską policję
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają