Ogień objał cały budynek

Tragiczny pożar w ośrodku jeździeckim. Dwa konie zginęły w płomieniach

2022-10-27 12:23

Tragiczne skutki miał pożar, który wybuchł w ośrodku jeździeckim w Proszówkach (powiat bocheński). Dwa konie zginęły w płomieniach, ale na szczęście właścicielowi udało się ewakuować siedem innych zwierząt. Akcja gaśnicza była utrudniona, ponieważ płomienie szybko objęły cały, drewniany budynek stajni. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Ustala ją policja.

Tragiczny pożar stajni w Proszówkach. Zginęły dwa konie

Nad ranem w środę, 26 października w Proszówkach (powiat bocheński) spłonęła stajnia zlokalizowana na terenie ośrodka jeździeckiego. Niestety nie obyło się bez ofiar. W płomieniach zginęły dwa konie, siedem innych zwierząt właściciel zdołał bezpiecznie ewakuować. Akcja gaśnicza była bardzo trudna, ponieważ ogień szybko rozprzestrzenił się wewnątrz drewnianego budynku i w całości go objął. Dodatkowo częściowemu spaleniu uległ sąsiedni budynek magazynowy, w którym składowane było zboże oraz siano. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na ogniska pożaru i prądów wody na kolejny budynek w celu ochrony przez zapalaniem.

Trwa ustalanie przyczyny pożaru w Proszówkach

Łącznie w akcji gaśniczej wzięło udział 15 zastępów straży pożarnej, w tym: 7 zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Bochni oraz 8 zastępów OSP: Proszówki, Damienice, Siedlec, Stanisławice, Bogucice, Baczków, Rzezawa i Wola Drwińska. Na miejscu pracowali również policjanci, którzy ustalają przyczynę pożaru. Na obecną chwilę pozostaje ona nieznana.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Nowy Sącz. W biały dzień dostał cios nożem. Śledczy nie mają wątpliwości, 33-latek chciał zabić