Tragiczna śmierć w Tatrach Słowackich. Polski turysta runął w przepaść

i

Autor: si_kor / CC0 / pixabay.com Tragiczna śmierć w Tatrach Słowackich. Polski turysta runął w przepaść

Wypadek w górach

Tragiczna śmierć w Tatrach. Polski turysta runął w przepaść

2022-08-06 8:48

Nie żyje 46-latek, który wraz ze swoją partnerką wybrał się na wycieczkę w rejon Doliny Wielickiej w Tatrach Słowackich. Mężczyzna spadł w 50-metrową przepaść. Niestety ratownicy nie byli w stanie mu pomóc. Zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 5 sierpnia. Po południu z z ratownikami z Horskiej Zachrannej Służby skontaktowała się kobieta, która poinformowała o wypadku w rejonie Ponad Ogród Turni (Kvetnicovej Vežy). Jej partner poślizgnął się i spadł w przepaść. Początkowo turystka nie była w stanie wskazać dokładnej lokalizacji i szczegółów zdarzenia. Dopiero po wysłaniu przez nią "pinezki", ratownicy mogli dotrzeć śmigłowcem na miejsce wypadku. Niestety okazało się, że mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, spadając z wysokości około 50 metrów.

Czytaj też: Makabryczny wypadek pod Chrzanowem. Osobówka zderzyła się z tirem. Młoda kobieta zginęła z tego powodu?

Jak informuje Horská Záchranná Služba, wypadek miał miejsce podczas schodzenia eksponowanym terenem. Turyści robili to bez ubezpieczenia w postaci liny. W pewnym momencie 46-latek poślizgnął się i spadł w przepaść.

Ciało mężczyzny zostało przetransportowane do Starego Smokowca.

Czytaj też: Tragedia pod Krakowem! Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez kombajn

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Aquapark-widmo. Park wodny w Wysowej Zdrój świeci pustkami od ponad dwóch lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE