Czołowe zderzenie pod Krakowem

Trzy osoby ranne po czołowym zderzeniu osobówek. 21-latek stracił panowanie nad seatem

2022-10-14 9:46

W nocy z czwartku na piątek (13/14 października) w Sance pod Krakowem doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policji wynika, że kierujący seatem 21-latek, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kraksy z alfą romeo. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Czołowe zderzenie samochodów w Sance. 21-latek stracił panowanie nad seatem

W Sance (powiat krakowski) osobowy seat zderzył się czołowo z alfą romeo. Do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek (13/14 października). Jak przekazała nam kom. Justyna Fil, oficer prasowa KPP Kraków, z ustaleń policji wynika, że przyczyną nieszczęścia było zachowanie 21-letniego kierowcy seata. Na łuku drogi stracił on panowanie nad swoim pojazdem i doprowadził do kraksy z alfą romeo, za kierownicą której siedział 26-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego

Jaki jest stan poszkodowanych?

Na szczęście konsekwencje groźnego wypadku nie są aż tak dotkliwe, jak pierwotnie sądzono. Obrażenia poniesione przez poszkodowanych nie zagrażają ich życiu. Obaj kierowcy zostali przebadani pod kątem trzeźwości. W obu wypadkach wynik testu był negatywny, co oznacza, że przyczyną zdarzenia nie był alkohol. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby
Nasi Partnerzy polecają