Apel ws. tragedii

Strażak z OSP Balice zginął w wypadku na A4. Ważny komunikat policji. Ten szczegół może mieć ogromne znaczenie

2022-10-13 10:11

Wracamy do sprawy koszmarnego w skutkach wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w miejscowości Chrosna. Strażacy z OSP Balice zabezpieczali miejsce zderzenia samochodu z łosiem. Podczas działań druhów, trzech z nich zostało potrąconych przez inne auto. 38-latek poniósł śmierć na miejscu, a jego żona trafiła do szpitala.

Tragiczny wypadek na A4. Zginął strażak z OSP Balice

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27.09.2022 r.) na autostradzie A4 pod Krakowem doszło do śmiertelnego wypadku. Magda z OSP Balice straciła męża i sama została ciężko ranna. 38-latek zginął na miejscu po tym, jak w trzech druhów uderzył samochód. Ochotnicy pojawili się na miejscu po zgłoszeniu o potrąceniu łosia przez 45-letnią kierującą BMW. Służbom zadanie utrudniała mgła. 

- Podczas oznaczania miejsca zdarzenia drogowego przez strażaków z OSP w Balicach, nadjechała mazda, kierowana przez 35-letniego obywatela Ukrainy. Kierujący mazdą widząc zdarzenie drogowe, zahamował. Jednak jadące za mazdą iveco kierowane przez 21-letniego Węgra uderzyło w tył mazdy, a następnie przemieściło się na pas awaryjny, uderzając w znajdujących się tam trzech druhów. W wyniku tego zdarzenia jeden z nich, 38-latek poniósł śmierć na miejscu, z kolei 38-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Trzeci poszkodowany strażak został opatrzony na miejscu - poinformowała komisarz Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Policjanci proszą o pomoc w sprawie tragicznego wypadku na A4

W poniedziałek (30.09.2022 r.) odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego strażaka z OSP Balice. Jego żona strażaczka pilnie potrzebuje krwi, dlatego w sobotę, 8 października odbyła się akcja druhów, która miała na celu zebranie najcenniejszego daru. Od koszmarnego w skutkach wypadku minęły ponad 2 tygodnie, a policjanci zdecydowali się poprosić o pomoc świadków zdarzenia.

- Policja poszukuje osób, które bezpośrednio przed wypadkiem przejeżdżały przez wskazane miejsce i widziały czynności ratunkowe prowadzone na drodze przez strażaków OSP Balice. W szczególności apelujemy do kierowców posiadających zamontowane kamery w pojazdach, które zarejestrowały pracujących strażaków, o dostarczenie nagrań - czytamy w apelu. Dlaczego dopiero 12 października na stronie KPP w Krakowie pojawił się taki komunikat?

- Mamy już świadków i podejrzanego, który został tymczasowo aresztowany. Komunikat i apel do świadków został opublikowany w celu zgromadzenia dodatkowego materiału dowodowego, który może się okazać bardzo potrzebny w śledztwie - powiedziała nam komisarz Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Wszelkie informacje mogące mieć znaczenie w sprawie proszone są o kierowanie się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pod nr tel. 47 83 57 640, ew. na nr 112.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Balice: druh Andrzej z OSP Balice został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas służby.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany