Tysiące osób choruje na depresję. Innowacyjna forma pomocy dla chorujących

2020-02-21 8:09 AC
Tysiące osób choruje na depresję. Innowacyjna forma pomocy dla chorujących
Autor: Pixabay

W Polsce coraz więcej osób choruje na depresję, która dotyka dziesięć procent populacji. W najbliższą niedzielę, 23 lutego odbędzie się Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji będzie można skorzystać z bezpłatnych wideokonsultacji online prowadzonych przez ekspertów zajmujących się wsparciem psychologicznym na nowatorskiej platformie internetowej.

Światowy Dzień Walki z Depresją

Każda osoba, która czuje potrzebę porozmawiania z psychoterapeutą będzie mogła skorzystać z bezpłatnych wideokonsultacji. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie można porozmawiać z wybranym ekspertem zajmującym się profesjonalnym wsparciem psychologicznym.

Spotkania ze specjalistami odbędą się na specjalnie przygotowanej do tego platformie i potrwają tyle samo, co tradycyjna sesja terapeutyczna. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość kontaktu ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu czy biura. Dzięki szyfrowanym połączeniom pacjent ma gwarancję pełnej anonimowości.

Czy wideoterapia jest skuteczna?

Na wzrost popularności tej formy z pewnością mają wpływ nowy styl życia i nowy rodzaj konsumenta. Nowe pokolenia przyzwyczajone są do interakcji społecznych z użyciem nowoczesnych technologii. To dla nich już nie rewolucja, ale standard.

- W najgorszym wypadku ekspert po wizycie online będzie w stanie zdiagnozować wstępnie pacjenta i skierować go do dalszego leczenia u odpowiedniego specjalisty. Jednak w każdym przypadku taka rozmowa online może być początkiem leczenia i wychodzenia z zaklętego koła depresji. A już samo to jest w wielu przypadkach po prostu bezcenne - czytamy w komunikacie na stronie krakowskiego magistratu.

Wideokonsultacje odbędą się na platformie Avigon.pl.

Wiktoria marzy, by wreszcie wstać z kolan

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.