Galeria Plaza w Krakowie

i

Autor: Anita Leszaj

Uchodźcy w galerii Plaza. Tak wygląda tymczasowy ośrodek dla Ukraińców [ZDJĘCIA]

Nieczynna od zeszłego roku galeria Plaza w Krakowie zyskuje nowe życie. Obiekt miał zostać rozebrany, ale w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy, zostanie przekształcony na tymczasowy dom dla ludzi uciekających przed wojną. Schronienie znajdzie tam 300 osób.

Uchodźcy w galerii Plaza. Tak wygląda tymczasowy ośrodek dla Ukraińców

Budynek dawnej galerii Plaza w Krakowie został nieodpłatnie udostępniony miastu przez Grupę Strabag, która jest jego aktualnym właścicielem. Po zaadaptowaniu będą w nim mogli tymczasowo zamieszkać uchodźcy z UkrainyW ramach adaptacji urządzono między innymi pralnię, pomieszczenia kuchenne, łaźnie, toalety oraz pomieszczenia, w których będzie można spać. Wyposażeniem pomieszczeń zajął się natomiast miejski samorząd, który będzie zarządzał obiektem.

W wybudowanej w 2002 roku galerii tymczasowo zamieszka 300 osób z Ukrainy. Miasto analizuje teraz, jakie grupy uchodźców skierować do Plazy. Tak będzie wyglądać tymczasowy dom dla uchodźców z Ukrainy. Poniżej galeria zdjęć.

PRZECZYTAJ: Konsul Ukrainy w Krakowie: "Ukraińcy chcą pracować, nie czekają na pomoc siedząc przy stole"

- Nieodpłatnie udostępniliśmy Miastu Kraków oraz organizacjom niosącym pomoc dla uchodźców nasze centrum handlowe Galeria Plaza w Krakowie. We współpracy z naszymi partnerami nie tylko dostosowaliśmy je na potrzeby magazynowania towarów, ale także zaaranżowaliśmy w nim około 300 miejsc tymczasowego noclegu dla przybywającej z Ukrainy ludności, sanitariaty oraz trzy duże stołówki.. Za wyposażenie tych powierzchni odpowiada Miasto Kraków (MOPS) - poinformowała firma Grupa Strabag.

ZOBACZ: Rowerzysta potrącony w centrum Krakowa! Obok przejechał radiowóz. Zero reakcji

SPRAWDŹ: Uchodźcy zamieszkali w Pałacu Arcybiskupów. Wspaniały gest abp. Jędraszewskiego

Sonda
Udostępniłbyś swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy?
Kraków przyjmie uchodźców w nieczynnej galerii handlowej Plaza. Trwa remont pomieszczeń