Ukraińcy celowo niszczą mieszkania w Krakowie? Jest wyjaśnienie policji

i

Autor: cocoparisienne/cc0/pixabay Policja zatrzymała 35-letniego Ukraińca, która miał zdemolować mieszkanie na osiedlu na Klinach w Krakowie. Mężczyzna prawdopodobnie cierpi na zaburzenia psychiczne.

Demolka na Klinach

Ukraińcy celowo niszczą mieszkania w Krakowie? Jest wyjaśnienie policji

2022-09-23 14:57

Na krakowskim osiedlu na Klinach doszło do prawdziwej demolki. Jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych udostępniła w sieci zdjęcia powyrzucanych z mieszkania sprzętów, w tym wanny czy grzejników. Bloki na Klinach powstały w ramach programu "Mieszkanie Plus", a po wybuchu wojny na Ukrainie zostały udostępnione uchodźcom. Małopolska policja twierdzi, że sprawcą incydentu jest 35-letni Ukrainiec, który został już zatrzymany.

Kraków. Demolka na osiedlu na Klinach. Z mieszkania wyleciała nawet wanna

Burzę w Internecie wywołał wpis jednej z użytkowniczek mediów społecznościowych na temat demolki na krakowskim osiedlu na Klinach. Lokale powstały w ramach programu "Mieszkanie Plus", jednak po wybuchu wojny na Ukrainie zamieszkali w nich uchodźcy. Ukraińcy korzystali z mieszkań za darmo, lecz teraz nieruchomości mają być już zwalniane na potrzeby realizacji pierwotnych planów. Tymczasem na Klinach doszło do scen, jak z filmu gangsterskiego. Autorka wpisu udostępniła zdjęcia, na których widać wyposażenie mieszkania, w tym nawet wannę i grzejniki, wyrzucone na zewnątrz. Internautka zasugerowała przy tym, że Ukraińcy celowo demolują mieszkania, ponieważ muszą się z nich wyprowadzić.

Po wyprowadzeniu się Ukraińców, lokale mają zostać udostępnione beneficjentom programu "Mieszkanie Plus". Spółka PFR Nieruchomości zapowiedziała, że w razie konieczności zostaną one wyremontowane przed przekazaniem nowym użytkownikom. Niestety wykonanie prac remontowanych opóźni oddanie mieszkań najemcom. Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini coraz głębsze! Jak będzie wyglądać święto Wszystkich Świętych?

Odwrócił się w czasie jazdy i doprowadził do katastrofy. 48-latek przygnieciony przez ciągnik

Kto odpowiada za demolkę na Klinach? Wyjaśnienie małopolskiej policji

Do dyskusji pod postem włączył się mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Z jego wyjaśnień wynika, że demolka na Klinach nie była efektem celowego działania grupy Ukraińców, lecz tylko jednego mężczyzny. 35-latek miał nago biegać po osiedlu i niszczyć wyposażenie budynku. Ukrainiec był zakrwawiony i zachował się agresywnie oraz irracjonalnie. W asyście funkcjonariuszy został zabrany do szpitala. Policja przekazała, że 35-latek mógł znajdować się pod wpływem substancji odurzających lub cierpieć na zaburzenia psychiczne.

Z kolei spółka PFR Nieruchomości poinformowała, że po demolce dokonanej na Klinach, ochrona osiedla zostanie wzmocniona.

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE