Uniwersytet Jagielloński. Kiedy studenci wrócą na uczelnię? Jest decyzja rektora

2021-01-14 16:25 sch
Ranking uczelni Perspektywy 2020. Uniwersytet Jagielloński NAJLEPSZY w Polsce!
Autor: Lestat (Jan Mehlich) /Wikimedia Commons

Kiedy studenci powrócą do stacjonarnej formy zajęć na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie? Rektor uczelni prof. dr hab. Jacek Popiel podjął decyzję w tej sprawie. Studenci nieprędko wrócą do krakowskiego uniwersytetu. Sprawdź szczegóły!

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie nauka zdalna zostanie przedłużona do końca letniego, czyli do 30 września 2021 roku. Taką decyzję podjął prof. dr hab. Jacek Popiel, rektor UJ. Zajęcia stacjonarne mogą odbywać się jedynie w przypadku, kiedy nie ma możliwości realizować ich online.

Uniwersytet Jagielloński. Kiedy koniec zajęć online? Rektor podjął decyzję

W treści zarządzenia z 13 stycznia rektor krakowskiej uczelni zdecydował, że w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 kształcenie na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie prowadzone w formie zajęć online. Decyzja nie dotyczy studentów Collegium Medicum.

CZYTAJ TEŻ: Atak zimy w Polsce. W tym miejscu spadły TONY śniegu. Takich widoków dawno nie było [ZDJĘCIA]

Z kolei studenci Wydziału Filologicznego, Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Politycznych oraz części Wydziału Filozoficznego nieprędko wrócą na uczelnię. W pozostałych przypadkach dziekani mają czas do 15 stycznia na podjęcie decyzji, jakie zajęcia muszą być prowadzone w trybie stacjonarnym.

Istnieje szansa, że studenci UJ w Krakowie wrócą na uczelnię szybciej niż jesienią, jednak zależne jest to od zmiany sytuacji epidemicznej w Polsce.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

SUper Raport 14.01 (Goście: Robert Biedroń - Wiosna, Jacek Dubois - adwokat oraz Jan Maria Jackowski - senator PiS)