Uwięzieni wspinacze nocowali w Tatrach! Uratował ich śmigłowiec ratowniczy TOPR

Uwięzieni turyści nocowali w Tatrach! Uratował ich śmigłowiec ratowniczy TOPR
Autor: Grzegorz Mroczka/CC BY-SA 4.0/wikipedia Uwięzieni turyści nocowali w Tatrach! Uratował ich śmigłowiec ratowniczy TOPR

Śmigłowiec ratowniczy TOPR ewakuował dziś rano (28 sierpnia) grupę pięciu wspinaczy, którzy utknęli w Tatrach. Trzy osoby spędziły noc w rejonie Kazalnicy Mięguszowieckiej, natomiast dwie kolejne pod Żabią Przełęczą. Na szczęście żaden z pechowców nie był ranny, dlatego nie zachodziła konieczność przeprowadzenia natychmiastowej akcji poszukiwawczej.

Wspinacze utknęli w Tatrach

Jak informuje portal rmf24.pl, dziś rano (28 sierpnia) śmigłowiec ratowniczy TOPR ewakuował grupę pięciu wspinaczy, którzy spędzili w Tatrach noc. Trzy osoby utknęły w ścianie Kazalnicy Mięguszowieckiej, natomiast dwie pozostałe pod Żabią Przełęczą. 

Nie mogąc wydostać się z pułapki, wobec zapadających ciemności zdecydowały się one wezwać pomoc. Po ustaleniu, że żaden ze wspinaczy nie doznał obrażeń zagrażających zdrowiu lub życiu przedstawiciele służb przenieśli ewakuację na dzisiejszy poranek. Po spędzeniu nocy w  górach cała piątka została zabrana maszyną TOPR-u do Zakopanego.

Sąsiedzi pobili się widłami