W centrum Krakowa żebrali o pieniądze na piwo i papierosy. Straż miejska nie miała litości

i

Autor: sirlloyd/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Natarczywych żebraków straż miejska ukarała mandatami w wysokości 500 złotych.

W centrum Krakowa żebrali o pieniądze na piwo i papierosy. Straż miejska nie miała litości

2022-05-04 9:27

Majówka to dla strażników miejskich czas wzmożonej pracy. Nie inaczej było w tym roku. Mundurowi interweniowali między innymi z powodu spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zakłócania porządku oraz ciszy nocnej, a także z powodu... żebractwa. Mężczyźni, którzy natarczywie domagali się datków na piwo i papierosy zostali ukarani mandatami.

W centrum Krakowa żebrali o pieniądze na piwo i papierosy. Dostali mandaty

To była pracowita majówka dla strażników miejskich z Krakowa. Mundurowi interweniowali z powodu licznych wykroczeń, związanych przede wszystkim ze zbyt swawolnym świętowaniem długiego weekendu majowego. Wśród najczęstszych przewinień odnotowano między innymi spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecanie i zanieczyszczanie ulic, chuligańskie i nieobyczajne wybryki, zakłócanie porządku oraz ciszy nocnej. W okolicy Małego Rynku ujawniono dwóch mężczyzn, którzy głośno kłócili się między sobą i szarpali, zakłócając spokój i porządek publiczny. Po nałożeniu mandatów karnych, zamiast oddalić się z miejsca zdarzenia, postanowili uniemożliwić strażnikom jazdę radiowozem, stając przed maską auta. Ostatecznie zostali przewiezieni do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

PRZECZYTAJ: Spacerowała po Krakowie i znalazła portfel z ogromną sumą pieniędzy. Właściciel się nie zorientował

Z kolei na ulicy Grodzkiej mundurowi interweniowali z powodu natarczywego żebractwa. Mężczyźni zaczepiali tam przechodniów i domagali się udzielenia im wsparcia finansowego. Nie zamierzali przy tym ukrywać, że datki przeznaczą na... piwo i papierosy. Mocno się przeliczyli, bo zamiast zarobić na żebractwie będą musieli zapłacić słone kary. Straż miejska ukarała ich mandatami w wysokości po 500 złotych dla każdego z nich.

ZOBACZ: Pijany Ukrainiec wjechał dostawczakiem do stawu. Zginęła 22-letnia kobieta. Sąd podjął ważną decyzję

Sonda
Czy żebractwo powinno być karalne?
Hejt na Tarnów z powodu parasolek. Internautom nie spodobały się kolory