W Krakowie pojawią się bilety na SMS? To możliwe [AUDIO]

2017-05-29 19:34
Bilety na SMS w Krakowie?
Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Bilety na SMS w Krakowie?

Wysyłasz SMS i jedziesz. Bogusław Kośmider, przewodniczący rady miasta, takie rozwiązanie podpatrzył we Florencji. Teraz proponuje wprowadzić je w Krakowie.

- Ostatnio miałem okazję być prywatnie we Florencji, mieście partnerskim Krakowa. Musieliśmy z żoną korzystać z transportu publicznego, a nie było możliwości kupienia biletu. Wtedy zwrócono mi uwagę, że aby kupić bilet można wysłać SMS-a i zwrotnie dostaje się potwierdzenie - mówi Bogusław Kośmider.

- Każdy sposób, który ułatwia dostęp do komunikacji miejskiej pasażerom, jest dobry i warto go wypróbować. Mamy już możliwość kupowania biletów przez komórkę dzięki aplikacjom mobilnym, natomiast po pierwsze nie każdy ma nowe telefony które obsługują takie aplikacje, a po drugie zwykle korzystanie z tych aplikacji wymaga rejestracji i uciążliwych formalności. Takie kupowanie biletów przez SMS może te formalności znacznie uprościć - mówi Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa, grupy miłośników komunikacji miejskiej. - Z drugiej strony warto sprawdzić, jakie byłyby koszty wprowadzenia takiego rozwiązania, ponieważ na pewno operatorzy sieci komórkowych będą chcieli dostać prowizje - dodaje.

Przewodniczący rady miasta złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Krakowa. Jak mówi, koszt wprowadzenia takiego udogodnienia nie powinien być duży. - Są tacy operatorzy, są takie możliwości, że opłaty za pośrednictwo, czy też prowizje, mogłyby być stosunkowo niewielkie - mówi Kośmider.

>>> Przebudowa al. 29 Listopada wystartuje za rok. Będą utrudnienia [AUDIO]


Posłuchaj materiału Kasi Kasprzyk, reporterki Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE