W Małopolsce powstaje ścieżka w koronach drzew! To pierwszy taki projekt w kraju [ZDJĘCIA]

2018-03-01 14:14

Budowa wieży widokowej ze ścieżką w koronach drzew trwa! Na spacer z głową w chmurach będzie można udać się jeszcze w tym roku w Krynicy-Zdroju. 

Z tego miejsca będzie można podziwiać Beskid Sądecki i zachwycać się pięknem górskich krajobrazów. Ścieżka w koronach drzew z wieżą widokową ma stać się nowym turystycznym hitem Krynicy-Zdroju.

Wysoka na niemal 50 metrów drewniana konstrukcja budowana jest na szczycie Drabiakówki. Trasa spacerowa będzie miała ponad 1000 metrów. Za sprawą specjalnych przystanków edukacyjnych będzie można tam dowiedzieć się więcej na temat otaczającej przyrody. Nie zabraknie też elementów zręcznościowych dla dużych i małych turystów. Powstaną tu między innymi specjalnie zabezpieczone ruchome belki. Z wieży i trasy będą mogli korzystać też turyści z małymi dziećmi. Konstrukcja będzie przystosowana do wózków.

W drogę będzie można udać się też 20-metrową zjeżdżalnią, przewidzianą jako atrakcja dla młodzieży. W ramach projektu powstanie też sześcioosobowa kolejka krzesełkowa wyposażona w osłony chroniące przed wiatrem.

Pierwsi turyści będą mogli skorzystać z wieży i trasy widokowej już we wrześniu 2018. 

Zobacz też: 

>>> Tak Pan Zbyszek ze straży miejskiej ratował łabędzia ze złamaną nogą! [ZDJĘCIA]

>>> Zobacz zimę w Krakowie na zdjęciach z dawnych lat! [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE