W Tatrach OBUDZIŁ SIĘ NIEDŹWIEDŹ. Ślady nie pozostawiają wątpliwości. OGRANICZENIA na szlakach

2021-03-04 17:50 at
W Tatrach OBUDZIŁ SIĘ NIEDŹWIEDŹ. Ślady nie pozostawiają wątpliwości. OGRANICZENIA na szlakach
Autor: Joaquin Aranoa/cc0/pixabay

W Tatrach obudził się niedźwiedź. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie mają wątpliwości, ponieważ od kilku dni obserwują jego ślady w Dolinie Strążyskiej. Od poniedziałku, 1 marca na szlakach obowiązują ograniczenia. Turyśni mogą z nich korzystać wyłącznie między świtem a zmierzchem. Ma to umożliwić zwierzętom swobodne przemieszczanie się między miejscami żerowiskami a miejscami dziennego odpoczynku.

Niedźwiedzie w Tatrach budzą się ze snu

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowali, że od kilku dni w Dolinie Strążyskiej obserwują ślady wybudzonego z zimowego snu niedźwiedzia. Charakterystyczne, pozostawiane przez niego na śniegu tropy nie pozostawiają wątpliwości. Zwierzę rzeczywiście spaceruje już po górach, a to oznacza rychłe nadejście wiosny! W tym czasie ludzie nie powinni zakłócać zwierzętom spokojnego przemieszczania się pomiędzy miejscami żerowiskami a miejscami dziennego odpoczynku, dlatego od poniedziałku, 1 marca TPN wprowadził ograniczenia w korzystaniu ze szlaków. Można się nimi poruszać wyłącznie między świtem a zmierzchem. 

PRZECZYTAJ: Zaginiony SERWAL ODNALAZŁ SIĘ! Schował się w opuszczonej szklarni. Tikao jest już w domu

- Tak, to ON. Od kilku dni obserwujemy już ślady niedźwiedzia w Dolinie Strążyskiej. To znak, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. To szczególny czas dla przyrody, dlatego przypominamy, że od 1 marca na szlaki zapraszamy wyłącznie od świtu do zmierzchu. Ograniczenie ma m.in. umożliwić zwierzętom swobodne przemieszczanie się między miejscami żerowania a dziennego odpoczynku. Pamiętajmy, że np. wilki, niedźwiedzie, rysie i lisy w nocy chętnie wędrują szlakami. Świadectwem ich obecności są liczne tropy i odchody, które znajdujemy właśnie nad ranem - czytamy na profilu FB Tatrzańskiego Parku Narodowego.

ZOBACZ: Myślenice: Młodzi ludzie SPROFANOWALI kościół i ZNISZCZYLI zabytek! Wszystko nagrali!

Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE