Wielka gołoledź w Krakowie. IMGW ostrzega przed fatalnymi warunkami!

2020-01-28 11:02 AC
Wielka gołoledź w Krakowie. IMGW ostrzega przed fatalnymi warunkami!
Autor: Amadeusz Calik

Wtorek nie jest łatwym dniem dla kierowców w Krakowie i innych regionach Małopolski. Na drogach pojawiła się groźna gołoledź, która utrudnia jazdę zmotoryzowanym. W całym mieście doszło do licznych kolizji, a meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości.

Na drogach od samego rana występują trudne warunki - szczególnie w okolicach rzek i mostów. Kierowcy zwracają uwagę, że warstwa lodu pokryła m.in. mosty oraz lokalne drogi w Nowej Hucie i na Zwierzyńcu. Ślisko jest też na trasach w centrum miasta.

Meteorolodzy nie mają jednak dobrych wiadomości - warunki wciąż będą trudne. W najbliższych godzinach spodziewane są przelotne opady marznącego deszczu oraz śniegu z deszczem. Wieczorem, gdy temperatura spadnie poniżej zera może być jeszcze gorzej. 

Akcja "Zima" w Krakowie

Interwencje dotyczące odśnieżania lub odladzania dróg będących w utrzymaniu Gminy Kraków zgłaszać należy do Dyspozytorni Głównej MPO pod numerem telefonu: 12 64 62 361 lub adres e-mail: interwencje24h@mpo.krakow.pl.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE