Kraków: Miasto rozda DARMOWE ogrzewacze do rąk. Gdzie i jak je otrzymać?

2020-01-28 9:59 AC
Kraków: Miasto rozda DARMOWE ogrzewacze do rąk. Gdzie i jak je otrzymać?
Autor: materiały prasowe

Krakowski magistrat w najbliższą środę, 29 stycznia rozda darmowe ogrzewacze do rąk. Będzie je można odebrać zupełnie bezpłatnie w trzech wybranych lokalizacjach. Jak zapowiadają władze - to jedna z wielu niespodzianek, jakie w tym roku czekają krakowian.

Ogrzewacze do rąk będą rozdawane w ramach trwającej kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem #EKOrEWOLUCJA. Będzie je można odebrać wraz z najnowszym numerem dwutygodnika miejskiego Kraków.pl na rondach: Grunwaldzkim, Matecznego i Mogilskim. Otrzyma je w każdej z lokalizacji pierwsze pięćdziesiąt osób.

#EKOrEWOLUCJA w Krakowie

Kampania #EKOrEWOLUCJA to zgodnie z porami roku cztery odsłony - zima, wiosna, lato i jesień. W każdej z nich prezentowana jest inna sfera działalności ekologicznej miasta. W pierwszej, zimowej odsłonie wykonany został mural poświęcony czystej energii. Jego autorem jest Artur Wabik - artysta sztuk wizualnych, związany z ruchem graffiti i street artem. Mural można zobaczyć na ścianie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 na os. Oświecenia.

Już niebawem, w mieście będzie można zobaczyć i wziąć udział w kolejnych niekonwencjonalnych wydarzeniach. Zaplanowano między innymi zwiedzanie krakowskiej Ekospalarni.

Planowane jest również gorące zakończenie ferii na lodowisku przy Nowohuckim Centrum Kultury. Każdy, kto tego dnia przyniesie z domu elektrośmieci otrzyma ogrzewacze do rąk. W ciągu roku eko atrakcji będzie dużo więcej - każda będzie związana z tematami: zieleń, woda, ruch i transport - zapowiada Urząd Miasta Krakowa.