Asteroida leci w stronę Ziemi! Apokalipsa 21 grudnia 2020?

i

Autor: Shutterstock

Tajemnicze dźwięki w Krakowie! Czy to "trąby apokalipsy"? Znamy odpowiedź!

2020-12-22 10:05

W Krakowie i okolicach w nocy z niedzieli na poniedziałek rozbrzmiewały tajemnicze dźwięki. Wielu mieszkańców było przerażonych i zastanawiało się, skąd one pochodzą. Na szczęście zagadka ta została już wyjaśniona.

Powstało wiele teorii, które próbowały w bardziej (lub mniej) racjonalny sposób wyjaśnić źródło tych dźwięków. Niektórzy sugerowali, że tajemnicze odgłosy mogą mieć związek z przelatującym wczoraj blisko Ziemi meteorytem. Wczoraj też, według niektórych obliczeń, kończyć się miał Kalendarz Majów. NASA potwierdziła zresztą, że 21 grudnia 2020 na niebie wydarzy się coś niezwykłego. Jowisz i Saturn utworzyły na niebie tak zwaną Wielką Koniunkcję, tworząc jedną jasną planetę. Internauci chwalą się dziś zrobionymi wczoraj zdjęciami bardzo rzadkiego zjawiska, które ostatni raz mogło być podziwiane z Ziemi w 1226 roku.

Czytaj też: Jędraszewski: Strajk Kobiet ma "charakter demoniczny” i jest gorszy niż stalinizm

Wyjaśnienie tajemniczych odgłosów, które można było usłyszeć w Krakowie jest jednak bardziej prozaiczne. Jedną z najpopularniejszych teorii było przypuszczenie, że dziwne odgłosy to tak naprawdę dźwięki pary wypuszczanej z elektrociepłowni i to, co słyszeli mieszkańcy Krakowa oraz okolic było po prostu czyszczeniem kominów. To częściowo poprawny trop. Za dziwne dźwięki istotnie odpowiadała elektrociepłownia, co potwierdzili już przedstawiciele PGE. Nie chodziło jednak o czyszczenie kominów.

Czytaj też: Smog przenosi koronawirusa! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

Jak wyjaśnia PGE, właściciel krakowskiej elektrociepłowni: "Uruchomiono wysoką moc bloku energetycznego, a to spowodowało dodatkowy zrzut pary i niedogodności akustyczne". PGE przeprasza za zaistniałą sytuację.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Krakowskie ZOO zimą