Wojewoda małopolski zakażony koronawirusem! Urzędnicy objęci kwarantanną

2020-08-14 13:57 mar
Łukasz Kmita trafił na kwarantannę. Wojewoda miał kontakt z zakażonym koronawirusem
Autor: MUW

Wyniki testów potwierdziły, że wojewoda małopolski Łukasz Kmita zakaził się koronawirusem. Kwarantanną domową został objęty zarówno sam wojewoda, jak i osoby z jego najbliższego otoczenia. Wszyscy czują się dobrze. Łukasz Kmita zakaził się poprzez kontakt z inna chorą osobą. Według nieoficjalnych informacji mógł to być wiceminister sportu i poseł z Olkusza - Jacek Osuch.

Wykonane w czwartek badanie laboratoryjne potwierdziło zakażenie koronawirusem u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. O tym, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, Łukasz Kmita dowiedział się w środę w godzinach wieczornych. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal Love Kraków, miał być to wiceminister sportu i poseł z Olkusza - Jacek Osuch.

Wojewoda natychmiast skontaktował się z sanepidem i zgodnie z procedurami poddał się obowiązkowej kwarantannie domowej. Kwarantanną objęte zostały też osoby z najbliższego otoczenia wojewody. Z kolei osoby z dalszego kontaktu objęte zostały nadzorem epidemiologicznym. Zarówno wojewoda, jak i pozostali pracownicy objęci kwarantanną czują się dobrze.

Ze względów bezpieczeństwa kierownictwo urzędu wojewódzkiego oraz wskazani pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki zdalnie.

„Urząd Wojewódzki w Krakowie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z dochodzeniami epidemiologicznymi i szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie urzędu.

Pieszy kontra hulajnoga. Nocna awantura w Krakowie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.