WOŚP w Krakowie

i

Autor: Daniel Szura WOŚP w Krakowie

WOŚP 2018 w Krakowie: Światełko do nieba, koncerty, wydarzenia towarzyszące [AUDIO]

2018-01-12 15:20

26. Finał WOŚP już w niedzielę! W Krakowie jak zwykle nie zabraknie wolontariuszy, będą koncerty, światełko do nieba i inne wydarzenia towarzyszące. Sprawdźcie szczegóły! 

WOŚP 2018 w Krakowie: program

W niedzielę na krakowskim Rynku odbędą się przede wszystkim koncerty. Zagrają m.in. Enej i Elektryczne Gitary. Program przedstawia się następująco: 

16:15 – Batalion d'Amour
17:00 – Killsorrow
17:45 – Pull The Wire
18:30 – Krzywa Alternatywa
19:15 – Elektryczne Gitary
20:05 – Enej

Przez cały dzień (od około godz. 11.00) na Rynku będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach. Odbędą się m.in. akcja "nawrzucaj Adasiowi", nauka pierwszej pomocy i akcja krwiodawstwa. Kwestować będą: Anna Dymna, Mateusz Janicki, Robert Makłowicz, lekarz Mikołaj Spodaryk i senator Jerzy Fedorowicz. Za symboliczny datek do puszki będzie można się przejechać zabytkowym samochodem. 

Światełko do nieba 2018 w Krakowie 

Światełko do nieba zostanie wystrzelone tradycyjnie o godz. 20.00. - W tym roku zapraszamy na pokaz świetlne połączony z małą pirotechniką sceniczną - mówi Magdalena Łukasik z Krakowskiego Biura Festiwalowego. 

Wydarzenia towarzyszące 

Motoorkiestra

MotoOrkiestra w Krakowie to szybkie samochody i dobra muzyka. Zaprezentują się m.in Flow Up!, Egzotyczny Dandys Paryskich Buwarów, Heart Attack. Dodatkowo odbędą się licytacje wyjątkowych przedmiotów, na przykład gadżetów od Rafała Sonika. Na wydarzeniu pojawią się też mistrzowie kierownicy: Janek Chmielewski, Maciej Steinhof, Grzegorz Olchawski, Rafał Dudek, Mario Tatoo, Andrzej Szepieniec, Zbyszek Kotarba. Będą też quadowcy, drifterzy, paralotniarze, motocykliści i wielu innych. MotoOrkiestra będzie się odbywać przed M1. Start o godz. 10.30. 

6. Bieg Wielkich Serc

Na wszystkich śmiałków i amatorów biegania czeka atrakcyjna, pięciokilometrowa trasa. Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie tutaj. 

Ślizgawka na Wolnicy

14 stycznia na ślizgawkę na placu Wolnica będzie można wejść po wrzuceniu dowolnego datku do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lodowisko będzie czynne w godzinach 10.00-15.00 oraz 17.30-22.00. Przerwa związana jest z konserwacją lodu oraz próbą formacji Walley Ice Story, która o 16.30
wystawi autorską bajkę o Świętym Mikołaju, pani Mikołajowej, ich radosnej kompanii i o znikających choinkach. 

Kolejowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie wspólnie z Województwem Małopolskim oraz Kolejami Małopolskimi zapraszamy na przejazd pociągiem specjalnym z Krakowa Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, Kalwarii i Wadowic. 

Pasażerowie, którzy 14 stycznia przyłączą się do WOŚP i pojadą specjalnym pociągiem, będą mieli okazję podróżować najbardziej nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich. Przejazd ten będzie już ósmym kolejowym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W czasie podróży będzie można posłuchać muzyki na żywo. Oprócz tego wszystkich pasażerów specjalnego pociągu czeka moc atrakcji i niespodzianek. Żeby wyruszyć w trasę, wystarczy przyjść na dowolna stację, na której zatrzymuje się skład, wsiąść i wrzucić datek do puszki.

Pociąg pojedzie trasą: Kraków Główny - Kraków Zabłocie - Kraków Podgórze - Kraków Sanktuarium - Skawina - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Sucha Beskidzka - Maków Podhalański - Sucha Beskidzka -Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona -Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Skawina - Kraków Sanktuarium - Kraków Podgórze - Kraków Zabłocie - Kraków Główny.

Lotnicza strefa wsparcia na Błoniach 

O godz. 10:00 na krakowskich Błoniach wystartuje najbardziej odlotowa impreza krakowskiego finału WOŚP. Małopolski Klub Paralotniowy zorganizuje strefę lotniczą. Będą pokazy, koncerty i licytacje. Odbędą się też wybory "miss najgorętszego serca" i "mistera wieczoru".

Jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza WOŚP?

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka 26. Finału WOŚP, czerwone serduszka - naklejki, aktualny identyfikator i drugi wolontariusz (nie należy chodzić w pojedynkę). 

Na identyfikatorze powinno znajdować się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka fundacji oraz kod QR.

Posłuchaj materiału Ewy Sas, reporterki Radia ESKA: 

Zobacz też: 

>>> Nie uwierzycie własnym oczom. Tak wygląda Nowa Huta sfotografowana... z motoparalotni! 

>>> 10 dowodów na to, że Kraków jest najpiękniejszym miastem na świecie [GALERIA]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki