Nauczyciel z Krakowa współautorem scenariusza do filmu "Kler". Szkoła wydaje oświadczenie

2018-09-26 13:41
Współautor scenariusza filmu Kler to nauczyciel z Krakowa. Szkoła wydaje oświadczenie
Autor: Kino Świat/ mat. prasowe Współautor scenariusza filmu "Kler" to nauczyciel z Krakowa. Szkoła wydaje oświadczenie

Wicedyrektor Wojciech Rzehak pracuje jako polonista w szkołach im. Reja w Krakowie (liceum i prywatna podstawówka). Za sprawą kontrowersyjnego filmu "Kler" w internecie pojawiły się liczne komentarze m.in. zbulwersowanych rodziców, których szokuje fakt, że autorem scenariusza o patologii w kościele jest nauczyciel. Szkoła wydała oświadczenie w którym odcina się od twórczości wicedyrektora Rzehaka.

Oświadczenie zostało zamieszczone na stronie internetowej szkoły im. Mikołaja Reja. – Uspokajamy w ten sposób rodziców, uczniów i nauczycieli - wyjaśnił Waldemar Uhl, prezes fundacji prowadzącej placówki. Wystosowane oświadczenie to reakcja na nagonkę ze strony prawicowych mediów, które podkreślają, że Rzehak jest protestantem i chce zniszczyć kościół katolicki przy pomocy filmu.

Czytaj też: Oskórowanie studentki z Krakowa. Przedłużono areszt dla podejrzanego Roberta J.

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia szkoły:

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi na temat faktu, że p. Wojciech Rzehak jest współautorem scenariusza filmu „Kler" Wojtka Smarzowskiego, Zarząd Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego z siedzibą w Krakowie oraz Dyrekcja Szkół Reja informują:

1. Scenariusz, jako wizja artystyczna autora, nie wyraża postaw oraz przekonań środowiska związanego z Fundacją ani szkołami przez nią prowadzonymi. Pragniemy, by szkoły były miejscem poszukiwania nieskrępowanej wiedzy, w duchu tolerancji i poszanowania przekonań każdego człowieka.
2. Praca Pana Wojciecha Rzehaka nad scenariuszem filmu nie była związana ze sprawowaną przez niego funkcją zastępcy dyrektora Szkół prowadzonych przez Fundację i jako taka nie może być w żaden sposób wiązana i łączona.
3.Krakowska Fundacja Edukacyjna im. J.S.Bandkiego w żaden sposób nie uczestniczyła w wyżej wymienionej produkcji filmowej."

Czytaj: Kraków: Ulotki szkalujące Majchrowskiego. Prezydent opublikował oświadczenie

Zobacz #TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE