Wybory 2020. Tak głosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy. Wyniki mocno ZASKAKUJĄ

2020-06-29 12:55 AC

Poznaliśmy już oficjalne wyniki PKW wyborów prezydenckich 2020 w Małopolsce. W regionie ze zdecydowaną przewagą wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jak pokazują jednak dane z obwodów głosowania na Prądniku Białym, gdzie przez wiele lat mieszkała głowa państwa - mieszkańcy tych regionów woleli oddać głos na innych kandydatów.

PKW: Oficjalne wyniki wyborów 2020

Znamy już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 w województwie małopolskim. Zebrane dane z 2419 obwodów głosowania pokazują jasno, że w Małopolsce na zdecydowane zwycięstwo mógł liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jak wyglądają oficjalne wyniki wyborów w regionie?

Jak głosowali sąsiedzi Andrzeja Dudy?

Andrzej Duda tradycyjnie już oddał głos w lokalu wyborczym przy ulicy Mackiewicza 15 na krakowskim Prądniku Białym. To tutaj przez wiele lat mieszkał, nim został wybrany na najwyższy urząd w państwie. Postanowiliśmy sprawdzić jak głosowano w pięciu obwodach głosowania zlokalizowanych w zespole szkół przy ulicy Mackiewicza. Wyniki są zaskakujące. 

Okazuje się, że w lokalu przy ulicy Mackiewicza 15 oddano ponad 5460 głosów, z czego zaledwie 1459 właśnie na Andrzeja Dudę - to około 26,7% głosów. Na zdecydowanie większe poparcie mógł liczyć... Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało aż 2423 sąsiadów obecnego prezydenta. Na spore zainteresowanie mógł liczyć także Szymon Hołownia, przy nazwisku którego krzyżyk postawiło około 800 wyborców. 

Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj