Wybuch na Zakopiance! GDDKiA: Ruch na DK47 odblokowany. Robotnik w szpitalu [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2021-06-14 22:13
Zakopianka. Wybuch gazu! Utrudnienia na trasie Rdzawka- Nowy Targ. Wyznaczono objazdy
Autor: GDDKiA/mat.prasowe Zakopianka. Wybuch gazu! Utrudnienia na trasie Rdzawka- Nowy Targ. Wyznaczono objazdy

Wybuch gazu na Zakopiance. DK47 zablokowana w obie strony na wysokości Rdzawka - Nowy Targ. GDDKiA informuje o utrudnieniach dla kierowców, które mogą potrwać do ok. 23.00. Na Zakopiance doszło do wybuchu gazu, na remontowanym odcinku drogi. Rozszczelnił się główny gazociąg. Jeden z robotników pracujących na miejscu trafił do szpitala.

AKTUALIZACJA [22.10]

Najnowsze informacje przekazane przez GDDKiA wskazują, że ruch na drodze krajowej został przywrócony. Przypomnijmy: do rozszczelnienia gazociągu biegnącego w stronę Zakopanego, doszło po godz. 19 w poniedziałek (14.06.21 r.). Prace ziemne na budowie na odcinku Klikuszowa - Rdzawka wykonywał operator koparki, wtedy nastąpiło przerwanie gazociągu. Doszło także do niewielkiego wybuchu. Na miejsce wezwano straż pożarną.

- W momencie uszkodzenia gazociągu nastąpiła eksplozja, operator koparki doznał niegroźnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala na obserwację - precyzuje w rozmowie z PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

Wybuch gazu na Zakopiance. Jeden ranny, utrudnienia, objazdy

Na budowie nowej zakopianki na odcinku Klikuszowa - Rdzawka doszło do rozszczelnienia głównego gazociągu. Trasa została zamknięta w obu kierunkach. Według informacji przekazanych przez GDDKiA, jeden robotnik, który pracował na miejscu w koparce, został ranny. Trafił do szpitala na obserwację. Poza nim, nie ma innych rannych. Na miejscu pracuje straż pożarna. Pożar został już opanowany.

GDDKiA: Ustalono objazdy: Kierowcy mogą przejechać Drogą Wojewódzką 958 w kierunku Chabówka-Raba Wyżna-Czarny Dunajec. 

Na miejscu wciąż są strażacy, którzy monitorują poziom stężenia gazu w powietrzu. Przerwanie głównej magistrali gazu biegnącej w kierunku Nowego Targu i dalej Zakopanego nastąpiło w momencie wykonywania prac ziemnych przez koparkę. Miejsce awarii znajduje się tuż obok Zakopianki, dlatego ruch na drodze pod Tatry został zamknięty.

- Rurociąg został zamknięty natomiast ulatnia się gaz, który pozostał w rurze. Czekamy, aż z rurociągu wydobędą się resztki gazu. W momencie uszkodzenia gazociągu nastąpiła eksplozja, operator koparki doznał niegroźnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala na obserwację - powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

Budowa na odcinku Zakopianki Rdzawka-Nowy Targ

Odcinek nowej Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu jest budowany od czerwca ub.r. Droga ma powstać do 2023 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 880 mln 100 tys. zł. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga o długości 16 km 136 m z czterema węzłami drogowymi na wysokości Obidowej, Klikuszowej, Nowego Targu - Zachód i Południe. Będzie to ostatni odcinek dwupasmowej drogi z Krakowa w kierunku Tatr.

Aktualnie w budowie jest odcinek tunelowy ze Skomielnej Białej do Naprawy oraz jedna jezdnia na odcinku Naprawa - Lubień.

Arcywróg paneli słonecznych! Zniszczył całą farmę w Koninie Żagańskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE