Wyłączą oświetlenie ważnych miejsc w Krakowie. Nie chodzi o oszczędności! Cel jest inny

i

Autor: Sergei Gussev/CC BY 2.0/wikipedia Wyłączając iluminację ważnych miejsc w Krakowie, w tym Bazyliki Mariackiej, miasto chce okazać solidarność z Ukrainą.

„Lights for Ukraine”

Wyłączą oświetlenie ważnych miejsc w Krakowie. Nie chodzi o oszczędności! Cel jest inny

2022-12-20 7:48

Od środy, 21 grudnia do 1 stycznia w Krakowie na jedną minutę będzie wygaszana iluminacja sześciu ważnych miejsc w mieście. Chodzi między innymi o Bazylikę Mariacką, kopiec Kościuszki oraz Wieżę Ratuszową. Samorząd nie chce w ten sposób oszczędzać energii, lecz okazać solidarność z Ukrainą, której infrastruktura energetyczna została zniszczona przez rosyjskie ataki rakietowe.

Wyłączą iluminację ważnych miejsc w Krakowie. "Lights for Ukraine"

Kraków znalazł się wśród miast, które przyłączyły się do akcji "Lights for Ukraine", mającej na celu okazanie solidarności z Ukrainą. Od środy, 21 grudnia do 1 stycznia na jedną minutę będzie wyłączana iluminacja sześciu ważnych miejsc w Krakowie: pałacu Wielopolskich, Bazyliki Mariackiej, Wieży Ratuszowej, Sukiennic, kopca Kościuszki i kładki o. Bernatka. Obiekty nie będą oświetlane między godz. 19.00 a 19.01. Szczególny nacisk poprzez symboliczne wyłączenie świateł miasta uczestniczące w przedsięwzięciu zwracają na codzienny blackout w ukraińskich miastach, spowodowany rosyjskimi atakami rakietowymi na infrastrukturę energetyczną Ukrainy. Organizatorzy chcą też zwrócić uwagę na to, że wojna na Ukrainie wciąż trwa i powoduje cierpienie tysięcy ludzi.

Sonda
Czy wygaszanie iluminacji to dobry sposób na okazanie solidarności z Ukrainą?
Biały horror w Sokołowie Podlaskim. 40-latek zamarzał na śniegu, pomoc przyszła w ostatniej chwili
Nasi Partnerzy polecają