W środku nocy znaleźli mężczyznę siedzącego na przystanku. 55-latek nie żyje

i

Autor: Straż Miejska Kraków Mimo reanimacji nie udało się uratować życia 55-letniego mężczyzny / zdjęcie ilustracyjne.

Tragedia w Krakowie

W środku nocy znaleźli mężczyznę siedzącego na przystanku. 55-latek nie żyje

2022-12-19 14:33

Tragedia w Krakowie! Na przystanku tramwajowym "Łagiewniki" strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni stoczyli walkę o życie 55-latka. Mężczyzna nie oddychał i był reanimowany. Niestety nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Mimo wysiłku podjętego przez służby, mężczyzna zmarł. Nie wiadomo, jak długo przebywał na mrozie sięgającym kilkunastu stopni poniżej zera.

Kraków. W mroźną noc mężczyzna siedział na przystanku. Nie oddychał

W poniedziałek, 19 grudnia około godz. 3.20 krakowska straż miejska dostała zgłoszenie dotyczące mężczyzny znajdującego się na przystanku tramwajowym "Łagiewniki". Zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna może potrzebować pomocy zwłaszcza, że w nocy panował mróz sięgający kilkunastu stopni poniżej zera. Po przyjeździe patrol mundurowych zastał wspomnianego mężczyznę siedzącego pomiędzy ławką a filarem przystanku. 55-latek nie oddychał, dlatego natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Strażnicy relacjonują, że funkcjonariusze podjęli dodatkowo próbę defibrylacji przy pomocy AED. Niestety przeprowadzona przez urządzenie analiza rytmu serca, nie wymusiła oczekiwanego przez nich wyładowania elektrycznego.

Przegrali walkę o życie 55-latka. Mężczyzna nie żyje

Dalsze czynności reanimacyjne przejęli ratownicy medyczni, którzy dotarli na miejsce. Niestety również ich wysiłki spełzły na niczym. Nie udało im się przywrócić czynności życiowych mężczyzny. 55-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Nie wiadomo, jak długo przebywał na kilkunastostopniowym mrozie i czy niska temperatura była główną przyczyną jego zgonu. Służby ponawiają apele o niepozostawanie obojętnym na los osób bezdomnych lub samotnych, szczególnych narażonych na zagrożenia związane z zimową pogodą.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Wielka akcja CBŚP i KSP. Rozbito gang narkotykowy. Handlowali prochami, bronią palną i substancjami psychotropowymi
Nasi Partnerzy polecają