Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura poprawkowa

Wyniki matury poprawkowej 2022. O której godzinie i jak zalogować się do systemu ZIU? Tu sprawdzisz, czy zdałeś maturę: www.wyniki.edu.pl

2022-09-09 7:40

Matura poprawkowa 2022 za nami. Była to ostatnia w tym roku szansa dla maturzystów, którym w maju nie udało się zdać egzaminu dojrzałości. Już w piątek, 9 września, uczniowie poznają wyniki matury poprawkowej 2022. O której godzinie CKE udostępni wyniki i gdzie jest sprawdzić? Wyjaśniamy, jak się zalogować do systemu ZIU, by poznać wyniki matury poprawkowej 2022.

Matura poprawkowa 2022: wyniki. O której godzinie CKE udostępni wyniki?

Pod koniec sierpnia odbyła się matura poprawkowa 2022 dla tych uczniów, którzy nie zdali jednego z obowiązkowych egzaminów. Zaraz po jej zakończeniu wielu maturzystów szukało w internecie odpowiedzi, by sprawdzić, czy tym razem udało im się zdać maturę. Ostatecznie o tym, czy zaliczyli egzamin poprawkowy dowiedzą się, gdy CKE ogłosi oficjalne wyniki matury poprawkowej 2022. Na szczęście, nie trzeba będzie na nie długo czekać. Jak wynika z harmonogramu CKE, wyniki matury poprawkowej zostaną opublikowane 9 września 2022. O której godzinie będzie można sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2022 w systemie ZIU? 

Przeczytaj także: Kiedy matura próbna 2023? Zostało niewiele czasu, a przed maturzystami duże zmiany! To będzie na maturze 2023 [ARKUSZE CKE]

Sonda
Matura poprawkowa 2022 była łatwa?

Matura poprawkowa 2022: jak się zalogować do systemu ZIU

Wyniki matury poprawkowej 2022 będzie można sprawdzić online, logując się na konta w systemie ZIU (https://wyniki.edu.pl/login). Można to zrobić za pomocą loginu i hasła udostępnionego przez szkołę, a także przy użyciu profilu zaufanego, e-dowodu, czy bankowości elektronicznej. Jak informuje CKE, wyniki matury poprawkowej będą dostępne w systemie ZIU 9 września 2022. Od której godziny? W przypadku wyników matury w terminie głównym była to godzina 8.30. Ponadto, tego samego dnia maturzyści będą mogli odbierać w szkole świadectwa, aneksy i informacje o wynikach.

Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!

Logowanie do systemu ZIU nie działa? Sprawdź, co należy zrobić!

Podczas udostępniania wyników matury lub innych egzaminów zdarza się, że system nie działa i nie można się zalogować. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, nie panikować! W pierwszej kolejności należy upewnić się, że wpisujemy prawidłowy login i hasło (obowiązują dane do logowania, które zostały rozdane w szkołach). Jeśli pomimo wpisywania właściwych danych logowanie nie działa, można skorzystać z opcji resetu hasła. Można także próbować zalogować się w innej przeglądarce, albo zamiast na telefonie - zalogować się na tablecie lub komputerze. W ostateczności, od 9 września wyniki można także odebrać w szkole, w której pisało się maturę poprawkową 2022.

Nie zdałem matury poprawkowej - co dalej?

CKE nie przewiduje już kolejnego terminu na poprawę matury. Oznacza to, że maturzyści, którzy nie zdali matury poprawkowej 2022, będą mogli podejść do egzaminu dopiero w terminie majowym w 2023 roku. Podobnie uczniowie, którzy w terminie głównym oblali więcej niż jeden przedmiot obowiązkowy, w także te osoby, które chcą poprawić swój wynik z matury, chociaż ją zdali. Wszyscy muszą pamiętać o tym, że z niektórych przedmiotów może ich obowiązywał już inny zakres materiału.

Czy trzeba zdać maturę?

Maturzystom przypominamy jednak, że oblanie matury to nie koniec świata. Zdanie matury nie jest obowiązkowe, nie trzeba powtarzać ostatniej klasy, jeśli oblało się maturę. Natomiast osoby, które chcą spróbować jeszcze raz i podchodzić do matury 2023, mają prawie cały rok na przygotowania. Trzymamy mocno kciuki, żeby przy następnym podejściu udało im się zdać maturę!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany