Wypadek w Krakowie: Wymieniał koło w BMW, zmiotła go ciężarówka. 20-latek zginął [ZDJĘCIA]

2020-10-06 16:16 Amadeusz Calik

Tragiczny wypadek na Wschodniej Obwodnicy Krakowa. 20-latek, który zatrzymał się na pasie awaryjnym, by wymienić koło w samochodzie, został potrącony przez samochód ciężarowy. Na drodze wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale młody mężczyzna nie przeżył wypadku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 października przed godziną  18. Na drodze ekspresowej S7, na wysokości mostu kard. Macharskiego, zatrzymał się 20-letni kierowca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierowca osobowego BMW zatrzymał się na pasie awaryjnym drogi, żeby zmienić koło w swoim pojeździe. Jadący ciężarówką potrącił kierowcę osobówki i uszkodził jego samochód.

mł. insp. Sebastian Gleń, KWP Kraków
mł. insp. Sebastian Gleń, KWP Kraków

- Wezwane na miejsce służby ratownicze w tym śmigłowiec LPR, podjęły czynności reanimacyjne, jednak nie udało się uratować życia potrąconego mężczyzny. 20-letni kierujący ciężarówką był trzeźwy, został zatrzymany przez policjantów. Policja będzie wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia - przekazuje mł insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze apelują, by na drogach szybkiego ruchu i autostradach przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W razie awarii należy zatrzymać samochód na pasie awaryjnym, natychmiast włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy w o odpowiedniej odległości. Nie wolno samodzielnie przeprowadzać skomplikowanych napraw, a zadzwonić po pomoc drogową i powiadomić policję, która odpowiednio zabezpieczy miejsce zdarzenia.

Mordor na pętli w Borku Fałęckim