Wypadek w Tatrach. Turysta spadł z Buli pod Rysami

2022-01-16 13:32
Wypadek w Tatrach. Turysta spadł z Buli pod Rysami
Autor: ebaso / CC0 / pixabay.com Wypadek w Tatrach. Turysta spadł z Buli pod Rysami

Turysta poślizgnął się na szlaku i spadł z okolic Buli pod Rysami do Wielkiego Wołowego Żlebu. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę, 16 stycznia, w godzinach porannych. Rannego turystę wołającego o pomoc przypadkowo usłyszał ratownik pełniący dyżur nad Morskim Okiem. Po godzinie 8:00 ratownik wybrał się na patrol w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami i tam usłyszał wołanie o pomoc docierające z okolic Wielkiego Wołowego Żlebu. Na miejscu odnalazł turystę, który upadając z okolic Buli pod Rysami doznał ciężkich obrażeń ciała, m.in. głowy, twarzoczaszki, kręgosłupa i kończyn.

Czytaj też: Ratownicy znaleźli tylko plecak. Polak poszedł w góry i przepadł bez śladu. Ważny apel!

Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec. Znajdujący się na jego pokładzie ratownicy udzielili rannemu pierwszej pomocy i przetransportowali go do zakopiańskiego szpitala.

To już kolejny wypadek w ciągu ostatnich kilku dni. W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne. W sobotę, również na szlaku na Rysy, turysta spadł po oblodzonym zboczu kilkaset metrów. Poszkodowanego z złamaną nogą, ranami głowy i potłuczeniami przewieziono śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.

Czytaj też: Turyści w żałobie. Nie żyje Maria Helena Gowin, prawdziwa legenda Hali Lipowskiej

Sonda
Lubisz polskie góry?
Tłumy na tatrzańskich szlakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE