Zamiast wyrzucać podziel się zniczem! Na Cmentarzu w Batowicach jest zniczodzielnia

2021-10-19 8:56

To jedyna taka inicjatywa w mieście! Na Cmentarzu w Batowicach działa zniczodzielnia. To zwykła metalowa półka, na której każdy może postawić znicz, którego już nie potrzebuje, po to, by ktoś inny mógł go jeszcze wykorzystać. "Zamiast wyrzucać, podziel się z innymi" – mówią mieszkańcy Krakowa, którym ten pomysł bardzo się podoba.

W Krakowie stanęła pierwsza "zniczodzielnia"

Pierwsza i jedyna jak do tej pory zniczodzielnia stoi na Cmentarzu Batowickim, przy wejściu od strony ulicy Powstańców, niemal na samym końcu nekropolii.

To miejsce gdzie można zostawić niewykorzystane lub wypalone znicze. Może w ten sposób wykorzysta je ktoś inny. Pozostawione znicze muszą być kompletne (czyli z pokrywkami i podstawkami) niezniszczone i pozbawione zużytych wkładów – napisali pomysłodawcy.

Pomysł zniczodzielni bardzo spodobał się mieszkańcom. Chcieliby, by takie półki na niepotrzebne znicze pojawiły się także na innych miejskich cmentarzach. To pomysł proekologiczny, zamiast wyrzucać i produkować kolejne tony odpadów, raz użyty znicz można wykorzystać ponownie, wystarczy tylko dokupić wkład. 

To bardzo dobry pomysł, dzięki niemu pomagamy ubogim, którzy chcą uczcić pamięć swoich zmarłych, a jak wiemy przy obecnej drożyźnie nie wszystkich stać na zakup nowych zniczy – mówi nam Helena Zięba ( 70 l.). 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE