Zaskakujące dane z Podhala! Górale jako pierwsi pokonają koronawirusa?

i

Autor: Sammy-Sander/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zaskakujące dane z Podhala! Górale jako pierwsi pokonają koronawirusa?

2022-02-16 9:56

Tak dobrze nie było od dawna! W południowych powiatach Małopolski utrzymuje się bardzo niski przyrost nowych zakażeń koronawirusem, co sprawia, że ten region jest obecnie "zieloną strefą" Polski. Pozytywny trend zauważają również miejscowi lekarze, którzy mówią nawet o początku końca pandemii na Podhalu. Jest szansa, że to właśnie górale, jako pierwsi w kraju pokonają koronawirusa.

Zaskakujące dane z Podhala! Górale jako pierwsi pokonają koronawirusa?

Pandemia koronawirusa na Podhalu dobiega końca? Wskazują na to dane dotyczące liczby zakażeń z ostatniego tygodnia. Jak podaje wp.pl, gdyby w Polsce dalej obowiązywało rozróżnienie na zielone, żółte i czerwone strefy, to aż cztery małopolskie powiaty znalazłyby się w strefie zielonej. To najlepszy wynik w kraju! Obecnie najlepiej z pandemią radzą sobie mieszkańcy południowej części województwa, czyli powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. W tym regionie szczyt liczby zachorowań przypadł na początek stycznia, jednak od tamtego momentu piąta fala opada, co zauważają również lekarze, zwracając przy tym uwagę, że statystyki mogą nieco różnić się od rzeczywistości ze względu na unikanie przez górali informowania o pozytywnych wynikach testów na COVID-19. 

- Wiem, że wielu pacjentów testuje się w domu, nie informują lekarza o wyniku, unikają kwarantanny. Jednak i tak epidemia wyraźnie u nas się kończy. Obawiam się jedynie, że więcej pacjentów zacznie zgłaszać z powikłaniami po przejściu COVID-19 Z optymizmem patrzę na kolejne miesiące, choć trudno w tej chwili wyrokować, co będzie jesienią - powiedział w rozmowie z wp.pl dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim.

PRZECZYTAJ: Zamiast siedzieć na kwarantannie, błąkał się po Krakowie. Zakażony mężczyzna zdezynfekował się alkoholem

Przypomnijmy, że dzisiaj (16 lutego) w powiecie tatrzańskim potwierdzono tylko siedem nowych zakażeń koronawirusem. To najlepszy wynik spośród wszystkich powiatów w Małopolsce. W powiecie nowotarskim odnotowano 31 kolejnych przypadków, a w powiecie nowosądeckim o siedem mniej. Jeszcze lepszymi wynikami mogą się pochwalić: powiat limanowski (21) oraz miasto Nowy Sącz (9). W całej Małopolsce potwierdzono dzisiaj 1497 kolejnych zakażeń, jednak aż 36 proc. z nich dotyczyło mieszkańców Krakowa.

ZOBACZ: Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Kamera nagrała pobożnego złodzieja z Myślenic [WIDEO]

Sonda
Kiedy skończy się pandemia?
Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Pobożny złodziej z Myślenic zatrzymany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE