Zatrzymano mężczyznę, który miał zamordować i oskórować studentkę. Powrót do makabrycznej zbrodni sprzed lat [AUDIO]

2017-10-04 17:52
Zatrzymany
Autor: Małopolska policja Zatrzymany

- To Robert J. miał oskórować i zamordować 19 lat temu w Krakowie studentkę Katarzynę Z. Jak się dowiedzieliśmy, został on dziś zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów​ - poinformował Onet.pl. 

19 lat temu zaginęła 23-letnia studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzy miesiące później z Wisły wyłowiono skórę, z której zostało obdarte jej ciało. Ta historia wstrząsnęła całą Polską. Przez tych kilkanaście lat w śledztwie próbowano różnych metod. O pomoc proszono FBI, a nawet jasnowidza. Sięgano po pionierskie techniki. Sprawę dość szybko umorzono, ale policja nie zaprzestała działań. W styczniu 2012 śledztwo zostało podjęte na nowo. W 2014 roku przejęła je prokuratura apelacyjna. Rok temu płetwonurkowie ponownie przeszukiwali dno Wisły.

Dziś mamy przełom w sprawie. Jak dowiedzieli się dziennikarze Onetu i Radia Kraków, policyjni antyterroryści zatrzymali 52-letniego Roberta J. To jego śledczy podejrzewają o zabójstwo i oskórowanie Katarzyny Z. Onet.pl podkreśla, że już 18 lat temu mówiono, że to właśnie on może odpowiadać za tę makabryczną zbrodnię. Robert J. ma zostać przewieziony do prokuratury krajowej, gdzie zostanie przesłuchany. 

>>> Najgroźniejsi przestępcy w Małopolsce: Tych mężczyzn szuka policja [GALERIA]


Posłuchaj materiału Kasi Zykubek, reporterki Radia ESKA: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE