Zawodowy kierowca popełnił szkolny błąd. Wszystko się nagrało! Skracanie sobie drogi do śmierci

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe/printscreen/Youtube Na przejeździe kolejowym w Pisarach kierowca autobusu zlekceważył czerwone światła i zniszczył rogatkę.

Groza na przejeździe

Zawodowy kierowca popełnił szkolny błąd. Wszystko się nagrało! "Skracanie sobie drogi do śmierci"

2023-06-02 7:56

Na przejeździe kolejowym w Pisarach (powiat krakowski) kierowca autobusu zlekceważył czerwone światła i postanowił przejechać pomimo opadających zapór. Efekt był łatwy do przewidzenia. Jego brawura zakończyła się uszkodzeniem rogatki. Nagranie "popisów" kierowcy autobusu trafiło do sieci. - Takie zachowanie to skracanie sobie drogi do śmierci - komentuje incydent PKP PLK.

Pisary. Autobus wjechał na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła. "Skracanie sobie drogi do śmierci"

Powinien świecić przykładem, a popełnił podstawowy błąd. W miejscowości Pisary (powiat krakowski) kierowca autobusu wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonych świateł oznaczający, że zbliża się pociąg. Na szczęście w tym przypadku pojazd nie utknął pomiędzy zaporami, jednak jeden z opadających szlabanów został uszkodzony przez autobus. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu i udostępnione w sieci przez PKP PLK.

Pomimo migających świateł na sygnalizatorze i zamykających się rogatek, kierujący autobusem wjechał na przejazd i uszkodził drąg rogatki. Takie zachowanie, to skracanie sobie drogi do śmierci. Uszkodzenie rogatki sygnalizowane jest u dyżurnego ruchu. Niezwłocznie powiadomiono Straż Ochrony Kolei. Kierowcy grozi wysoki mandat, a nawet sprawa o ukaranie w sądzie - komentuje incydent PKP PLK.

Spółka przypomniała również podstawowy zasady bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać kierowcy wjeżdżający na przejazd kolejowy:

  • Znak STOP oznacza obowiązek zatrzymania się przed przejazdem.
  • Na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu i nie świecą się sygnalizatory przejazdowe.
  • Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany