Żuraw budowlany - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Wypadek w Wieliczce

Złamane ramię żurawia runęło na dach szkoły! Jedna osoba poważnie ranna

2023-01-16 19:20

Dramatyczny wypadek w Wieliczce! Dziś, w poniedziałek 16 stycznia, złamało się ramię wielkiego żurawia budowlanego pracującego tuż przy szkole podstawowej przy ulicy Mierżączka. Część potężnej maszyny runęła prosto na dach szkoły! Potwierdzono, że jedna osoba została poważnie ranna. Wiadomo też, czy ucierpiał ktoś z uczniów.

Złamał się żuraw budowlany! Ramię maszyny runęło na dach podstawówki. Jedna osoba poważnie ranna

Ten wypadek wyglądał dramatycznie i skończył się poważnymi obrażeniami jednej osoby. Dziś, w poniedziałek 16 stycznia, złamało się ramię wielkiego żurawia budowlanego pracującego tuż przy szkole podstawowej w Wieliczce. Część potężnej maszyny runęła prosto na dach szkoły przy ulicy Mierżączka! O dramacie poinformowali w mediach społecznościowych strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliczce: "Pracujący w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 żuraw uległ złamaniu. Na miejscu działają służby, w tym OSP Wieliczka zastępem Scania P370 569 K 49. Zgłoszenie napłynęło dzisiaj o godzinie 16:30. Jedna osoba poszkodowana. Poszkodowany 35-letni pracownik firmy budowlanej zabrany przez ZRM do szpitala". Potwierdzono, że jedna osoba została ranna w tym wypadku.

35-letni mężczyzna ranny w wypadku w Wieliczce. Złamane ramię żurawia upadło na dach

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik małopolskiej PSP Hubert Ciepły, poszkodowana osoba to 35-letni mężczyzna, a nie ktokolwiek z uczniów czy nauczycieli. "Podczas prac budowlanych poziome ramię żurawia złamało się i spadło na dach szkoły. Ok. 35-letni mężczyzna, pracownik firmy budowlanej, który był na dachu, został ranny. W poważnym stanie trafił do szpitala. Nie ma rannych wśród dzieci. Nie było ewakuacji szkoły" - powiedział rzecznik PSP. Prokuratura wyjaśni okoliczności wypadku.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?

Jesteś mistrzem kierownicy? Rozpoznaj tablice rejestracyjne z Małopolski!

Pytanie 1 z 10
KRA:
Policyjny pościg ulicami Wieliczki za 40-letnim krakowianinem. Miał przy sobie narkotyki

Twoje dziecko gorzej się uczy? Powodem może być... WADA WZROKU!

Posłuchaj rozmowy z ekspertką!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają