Zostań strażnikiem miejskim w Krakowie. Można zarobić 3 tysiące złotych brutto

2020-02-21 9:42 AC
Zostań strażnikiem miejskim w Krakowie. Można zarobić 3 tysiące złotych brutto
Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa

3100 złotych brutto przez pierwsze trzy miesiące można otrzymać na stanowisku strażnika miejskiego. Mundurowi w Krakowie szukają nawet dwudziestu pięciu nowych funkcjonariuszy. By móc pracować w Straży Miejskiej trzeba jednak spełnić szereg wymagań, nie tylko formalnych.

Komendant Straży Miejskiej w Krakowie ogłosił nabór na wolne stanowiska. W sumie wolnych jest do 25 etatów strażników miejskich. Jakie wymagania muszą spełnić ubiegający się o pracę? Przede wszystkim muszą mieć polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, a ich prawa publiczne nie mogą być ograniczone. Kandydaci powinni mieć nienaganną opinię, minimum średnie wykształcenie oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej. Warunkiem koniecznym jest również niekaralność oraz sprawność psychofizyczna. 

Zobacz też >>> Te miejsca musi znać KAŻDY POLAK. Zdobędziesz 15/15? [QUIZ]

Dodatkowe wymagania, które będą punktowane przy rekrutacji to wykształcenie wyższe kierunkowe, zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, znajomość języków obcych oraz topografii Krakowa, umiejętność obsługi komputera, prawo jazdy kat. B, odporność na stres oraz umiejętności podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej oraz pracy w grupie. 

Każdy kandydat musi napisać test wiedzy ogólnej, a w nim odpowiedzieć na pytania związane ze Strażą Miejską Miasta Krakowa, samorządem terytorialnym, Konstytucją RP oraz topografią miasta. W trakcie procedury przeprowadza się też testy sprawnościowe - skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy 10 na 10 metrów, brzuszki, podciąganie na drążku oraz rzut piłką lekarską. 

Przyszli strażnicy miejscy będą zajmować się ochroną porządku publicznego na terenie Krakowa oraz realizować zadania i obowiązki nałożone przez ustawę o strażach gminnych i akty prawa. 

Warunki pracy nie należą jednak do najłatwiejszych - jest to bowiem praca patrolowa w terenie na trzy zmiany - ośmio lub dwunastogodzinne w równoważonym systemie czasu pracy. W zamian otrzymamy umowę o pracę na czas określony oraz wynagrodzenie zasadnicze o wysokości 3100 zł brutto (w okresie pierwszych trzech miesięcy szkolenia podstawowego). Następnie pensja rośnie o 350 złotych brutto - po ukończeniu szkolenia podstawowego i zdania egzaminu. 

Zobacz też >>> Za średnią pensję w Krakowie kupisz... SAMOCHÓD. Szokujące statystyki

Strażnicy miejscy otrzymają też dodatek za wysługę lat, dopłaty do godzin nocnych i nadliczbowych oraz regulaminowe premie. Mundurowi otrzymają też "trzynastkę" oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych. 

Zainteresowani kandydaci powinni złożyć swoje CV oraz kwestionariusz osobowy, a także przygotować kopię książeczki wojskowej, dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz oświadczenie własne kandydata o niekaralności. Aplikacje można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty pod adresem Straży Miejskiej Miasta Krakowa przy ul. Dobrego Pasterza 116 oraz w formie elektronicznej na adres kadry@strazmiejska.krakow.pl w terminie od 20 lutego do 31 marca. 

Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.