10 powodów, dla których warto przyjechać do Olsztyna [WAKACJE 2020]

2020-06-28 12:00 SCH

Rozpoczynające się wakacje 2020 to idealna okazja, aby odwiedzić i odkryć nowe miejsca, również w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna na świecie spowodowana epidemią koronawirusa zachęca polskich turystów do odwiedzania rodzimych miast, miasteczek i wsi. Mazury, Warmia oraz jej stolica, czyli Olsztyn co roku odwiedzane są przez tysiące turystów. Z pewnością nie inaczej będzie w tym roku.

Wakacje 2020. Czy w tym roku do Olsztyna znów przyjdą tłumy?

Olsztyn jako stolica Warmii i Mazur kojarzona jest przede wszystkim z zachwycającą przyrodą. To prawda, nasz region w niemal 1/3 pokrywają lasy, a Warmia i Mazury nie bez przyczyny są nazywane "Krainą Tysiąca Jezior". Tak naprawdę jezior w naszym województwie jest ponad 3 tysiące!

Najciekawsze miejsca w Olsztynie [GALERIA]

Olsztyn to jednak nie tylko jeziora i lasy, ale wiele innych atrakcji i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Miasto ma bogatą, ponad 600-letnią historię. Wielu turystów chwali m.in. starówkę, jednak my postanowiliśmy przybliżyć inne ciekawe miejsca w Olsztynie. Nie wiesz, co może spotkać cię, kiedy wybierzesz się do Olsztyna? Podpowiedzi znajdziecie w naszej galerii!

Daniel albinos w lasach Warmii i Mazur.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.