Do tych miast w Europie co roku jeżdżą miliony! Są mniejsze od Olsztyna! [GALERIA]

2022-01-04 14:40
Ratusz w Olsztynie
Autor: Pixabay 31 października Olsztyn obchodzić będzie 668. urodziny. Na zdj. olsztyński ratusz.

Olsztyn oraz całe województwo warmińsko-mazurskie co roku odwiedzają tłumy turystów, również z zagranicy. Jesteśmy dumni, gdy Polacy i obcokrajowcy chwalą piękne krajobrazy, jeziora i malownicze tereny Warmii i Mazur. Ale czy wielu z Was wiedziało, że Olsztyn to miasto większe od znanych europejskich stolic, które co roku są oblegane przez turystów?

Wielu z nas COVID-19 zapewne pokrzyżował wakacyjne plany w ostatnich latach. Turyści z całego świata czekali, aż epidemia złagodnieje i znowu będzie można swobodnie poruszać się po świecie i odwiedzać miejsca nieznane lub też takie, do których często chętnie wracamy.

Wielu turystów po złagodzeniu obostrzeń zawitało do Olsztyna i innych miejscowości woj. warmińsko-mazurskiego. Stolica regionu nie jest co prawda nawet w czołowej piątce największych polskich miast, jednak co zaskakujące jest większa od kilku europejskich stolic, które są ważnymi punktami nie tylko na mapie swoich państw, ale i całego Starego Kontynentu!

Stolice państw Europy mniejsze od Olsztyna

Czy wiedzieliście np., że gdyby Olsztyn, mający nieco ponad 88 km2 powierzchni, leżał w Portugalii byłby... największym miastem w kraju? Tego oraz innych ciekawostek dowiecie się, przeglądając naszą galerię.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kołodziejczak - lider AGROunii oraz Piotr Niemczyk - ekspert ds. bezpieczeństwa)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE