Syrena, alarm

i

Autor: Pixabay Syreny alarmowe w Olsztynie.

Syreny alarmowe

Alarm w Olsztynie. Syreny zawyją 1 września w samo południe

2022-09-01 8:00

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował, że czwartek (1 września) o godz. 12 na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe. Będzie uczczenie 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dlaczego syreny alarmowe zawyją w Olsztynie 1 września?

W Olsztynie zrobi się na moment bardzo głośno. W środę (31 sierpnia) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował, że 1 września o godz. 12 nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) trwający jedną minutę. Będzie to forma upamiętnienia 83.rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele wojewody proszą o przekazanie tej informacji mieszkańcom Olsztyna. - W dniu 1 września br. o godzinie 12:00 celem upamiętnienia 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej na jedną minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe - napisali przedstawiciele wojewody w mediach społecznościowych. Syreny alarmowe zawyją 1 września również w innych warmińsko-mazurskich miastach, np. w Mrągowie.

1 września 1939 o godz. 4:45, bez wypowiedzenia wojny i ogłoszenia mobilizacji, wojska niemieckie zgodnie z planem Fall Weiss, uderzyły na Polskę na całej długości polsko-niemieckiej granicy oraz z terytorium Moraw i Słowacji, co spowodowało, iż łączna długość frontu wyniosła ok. 1600 km, stawiając Polskę w niekorzystnym położeniu strategicznym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Olsztyna skarży się na wzrost cen energii. Mówi o "przekroczeniu możliwości"

Sonda
Czy dojdzie do III wojny światowej?
Campus Polska 2022: Rafał Trzaskowski
Nasi Partnerzy polecają