Atak mrozu w Olsztynie! Pękła szyna tramwajowa. Wielogodzinne utrudnienia

i

Autor: MPK Olsztyn Z powodu dużego mrozu w Olsztynie pękła szyna tramwajowa. Linie nr 1 i 2 zostały zamknięte

Atak mrozu w Olsztynie! Pękła szyna tramwajowa. Wielogodzinne utrudnienia

2021-12-27 11:13

Z powodu dużego mrozu w Olsztynie pękła szyna tramwajowa. Do zdarzenia doszło na torowisku położonym w ul. Janowicza/Witosa. Z tego powodu mieszkańcy przez co najmniej kilka godzin nie pojadą tramwajami linii nr 1 i 2, dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Olsztynie uruchomiło w to miejsce komunikację zastępczą. Trwa naprawa uszkodzonej szyny.

Atak mrozu w Olsztynie! Pękła szyna tramwajowa. Wielogodzinne utrudnienia

Jak informuje PAP, z powodu ataku mrozu w Olsztynie pękła szyna tramwajowa zlokalizowana na torowisku w ul. Janowicza/Witosa. Minionej nocy w mieście było poniżej 10 stopni Celsjusza na minusie, ale to wystarczyło, by doszło do awarii. Jak wyjaśnia Cezary Stankiewicz, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Olsztynie, usterkę szyny tramwajowej wykryto dziś ok. godz. 8.20, ale na miejscu pracuje już ekipa naprawcza - usunięcie awarii powinno jej zająć 6-8 godzin, tj. powinno to nastąpić w przedziale czasowym 17-19. Z tego powodu wyłączone z ruchu są linie tramwajowe nr 1 i 2, dlatego w to miejsce MPK w Olsztynie uruchomiło komunikację zastępczą w postaci autobusów.

Czytaj też: Olsztyn. Nie żyje aktorka Hanna Wolicka. Debiutowała w "Tramwaju zwanym pożądaniem”

Czytaj też: Warmińsko-mazurskie. Tajemnicze zaginięcie 16-letniej Kasi! Został tylko jej telefon [AKTUALIZACJA]

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Olsztynie?
Tutaj zginął Tomasz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE