Zima, śnieg, mróz

i

Autor: Pexels Zdj. ilustracyjne.

Długoterminowa prognoza na święta

Atak zimy. Czy będą białe święta w Olsztynie? Zaskakująca prognoza

2022-12-13 12:24

Zima zaatakowała w całej Polsce, również w Olsztynie. Do Bożego Narodzenia zostało coraz mniej czasu. Wielu z nas zastanawia się, czy to, co widzi za oknami, czyli gruba warstwa śniegu i mróz utrzyma się do świąt. Co mówią prognozy długoterminowe? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza długoterminowa na święta. Będzie śnieg i mróz w Olsztynie?

Śnieg leżący na ulicach, mróz i wiatr potęgujący uczucie chłodu - tak wyglądają ostatnie dni w pogodzie w Polsce. Wielu z nas zastanawia się, czy taka pogoda w Polsce utrzyma się do świąt. Śnieg i mróz dodają klimatu Bożemu Narodzeniu. W ostatnich latach w święta śniegu było jak na lekarstwo, a temperatury wskazywały dodatnie wartości. Jak będzie w Boże Narodzenie 2022? Pojawia się coraz więcej długoterminowych prognoz.

Kto wierzy, że Boże Narodzenie 2022 będzie śnieżne i mroźne, ten musi się rozczarować. Prognozy długoterminowe skrywają bardzo złe wieści. Śnieg i mróz utrzyma się, ale tylko do 20 grudnia. W ostatniej dekadzie miesiąca, gdzie m.in. wypadają święta, temperatura wzrośnie. Termometry w ciągu dnia pokazywać będą kilka stopni powyżej zera. Będzie padać, ale zamiast śniegu, pojawi się deszcz. Co więcej, taka pogoda w Polsce (także w Olsztynie) może utrzymać się również na początku 2023 r.

Dla tych, którzy czekają na śnieg i mróz w święta, mam dobrą informację. Prognozy długoterminowe mają to do siebie, że ich skuteczność jest niższa niż prognozy pogody na 2-3 dni. Jest więc szansa, że Boże Narodzenie 2022 będzie białe.

CZYTAJ TEŻ: Silny mróz to nie wszystko. Zima ma kolejne niespodzianki. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

Sonda
Macie już gotowe prezenty na święta?
Jacek Murański ostro o walce z Marcinem Najmanem na High League 6
Nasi Partnerzy polecają