Atak zimy na Warmii i Mazurach. Trudne warunki na drogach

i

Autor: Policja Atak zimy na Warmii i Mazurach. Trudne warunki na drogach

Uwaga, kierowcy!

Atak zimy na Warmii i Mazurach. Mieszkańcy nie mają prądu, trudne warunki na drogach

Zima zaatakowała na Warmii i Mazurach. Jak informują służby wojewody, bez prądu na terenie regionu jest 340 odbiorców. Na drogach zalega błoto pośniegowe. Warunki są trudne, dochodzi do wypadków. Tak było m.in. na trasie S7 między Olsztynkiem a Nidzicą w miejscowości Rączki.

Zderzenie ciężarówek na S7. Droga zablokowana

Jak informuje GDDKiA w Olsztynie, błoto pośniegowe zalega we wtorek na większości dróg krajowych na Warmii i Mazurach. Drogi są lokalnie śliskie. Na S7 między Olsztynkiem a Nidzicą w miejscowości Rączki doszło rano do zderzenia dwóch aut ciężarowych. Jedno auto wypadło z drogi, drugie stoi na lewym pasie. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Droga jest zablokowana. Policja organizuje objazd starodrożem przez węzeł Rączki - Nidzica północ w kierunku Warszawy. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin.

Po nocnych intensywnych opadach śniegu, we wtorek (13 grudnia) rano wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć na większości występuje błoto pośniegowe. Droga krajowa nr 53 między Olsztynem a Szczytnem jest czarna i mokra. Na drogach krajowych jeździ obecnie 70 jednostek sprzętu do odśnieżania: solarek i pługów. Na bieżąco usuwają błoto pośniegowe z jezdni. W nocy, kiedy nad regionem przechodziły intensywne opady śniegu, do usuwania skutków śnieżycy skierowano 90 pługów i solarek.

Jak podał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, bez prądu na terenie województwa jest 340 odbiorców. Na drogach wojewódzkich są bardzo trudne warunki; na wszystkich zalega zajeżdżony śnieg. IMGW odwołał we wtorek rano ostrzeżenia o zamieciach, śnieżycach i intensywnych opadach śniegu.Jak przekazał dyżurny z GDDKiA, synoptycy IMGW przewidują we wtorek lokalne opady śniegu. Wiatr będzie wiał z prędkością do 55 km na godz.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy