Zima, śnieg, mróz

i

Autor: Pexels Prognoza IMGW na weekend 9-11 grudnia.

Pogoda IMGW

Atak zimy na Warmii i Mazurach. Śnieg, zawieje i zamiecie śnieżne!

2022-12-09 14:56

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w najbliższy weekend? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie ma dobrych wiadomości. Przed nami mroźny i śnieżny czas. Zima zaatakuje nasz region. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Przed nami weekend z niespokojną pogodą w Polsce. IMGW przestrzega przed intensywnymi opadami śniegu, szczególnie w centralnej i południowej części kraju. Tam według szacunków IMGW spaść może nawet 20 cm śniegu. Możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Z kolei na południowym wschodzie wystąpią marznące opady powodujące gołoledź. Uwaga, kierowcy! Będzie ślisko! Co więcej, po weekendzie ma się znacznie ochłodzić. W tym artykule skupimy się jednak na pogodzie w weekend 7-9 grudnia. Szczegóły poniżej.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza 9 grudnia

W piątek (9 grudnia) - jak podaje IMGW - "Polska jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i Północnym oraz Śródziemnym". - Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian - czytamy w komunikacie IMGW. Na Warmii i Mazurach będzie to dzień z dużym zachmurzeniem, ale też większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotnie popada śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, przeważnie południowy.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza 10 grudnia

W sobotę (10 grudnia) - według prognoz IMGW - "Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Korsyki i wtórnym nad Niziną Węgierską". - Do krańców południowo-wschodnich przysunie się strefa frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południowym wschodzie - informuje IMGW. Powolny spadek ciśnienia. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady śniegu, głównie na południu regionu. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza 11 grudnia

W niedzielę (11 grudnia) nasz kraj pozostanie w zasięgu niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Korsyki i wtórnym nad Ukrainą. - Na krańcach południowo-wschodnich zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południowym wschodzie - prognozuje IMGW. Nieznaczne wahania ciśnienia. Na Warmii i Mazurach koniec weekendu będzie pochmurny. Spadnie śnieg, chwilami o silnym natężeniu. Na termometrach lekki mróz, od -3°C do maksymalnie 0°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - oznajmia IMGW.

CZYTAJ TEŻ: Gigantyczne zagrożenie, odnotowano rekordowe pomiary. Eksperci biją na alarm

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Doda tuż przed Bożym Narodzeniem wyznaje: Nie lubię świąt!
Nasi Partnerzy polecają