Barczewo: PRZERAŻONE DZIECI nie wiedziały, że to symulacja! Komendant policji odwołany

2019-12-14 20:38 Michał Michalak
Barczewo: PRZERAŻONE DZIECI nie wiedziały, że to symulacja! Komendant policji odwołany
Autor: KP w Barczewie Do zdarzenia doszło 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Barczewie

To pokłosie zdarzenia z 14 listopada br. Do Szkoły Podstawowej nr w Barczewie niedaleko Olsztyna wkroczyli mężczyźni w kominiarkach na głowach i z bronią. Jak się później okazało, była to jedynie symulowany atak terrorystów. Głośne krzyki i huk odpalanych petard spowodowały jednak, że niczego nieświadome dzieci wpadły w panikę. Jeden z uczniów tak się wystraszył, że wyskoczył przez okno.

Już pod koniec listopada ze stanowiska została odwołana dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Barczewie. To ona wpadła na pomysł przeprowadzenia w placówce symulowanego ataku terrorystycznego. Teraz dołączył do niej Komendant Komisariatu Policji w Barczewie Marcin Świniarski. To dlatego, że miejscowa policja poinformowała, że nic nie wiedziała o akcji, co nie było prawdą. 8 listopada informacja o byłej już dyrektor szkoły w Barczewie wpłynęła do komisariatu.

- (...) komendant miejski policji w Olsztynie, nadzorujący pracę tej jednostki, podjął decyzję o odwołaniu z zajmowanego stanowiska komendanta barczewskiej jednostki - mówi TVN24.pl rzecznik prasowy KMP w Olsztynie Tomasz Markowski.

To nie koniec problemów byłej dyrektor i byłego komendanta. Śledztwo w tej sprawie cały czas prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ. Za działanie na szkodę interesu prywatnego uczniów szkoły i interesu publicznego grozi do trzech lat więzienia. Jak informuje TVN24, odpowiedzialnością kobiety za symulowany atak terrorystyczny zajął się także Warmińsko-Mazurski Rzecznik Dyscyplinarny.