Barometr zawodów w Olsztynie. Tych fachowców pracodawcy poszukują najbardziej!

2022-01-23 7:00
Piekarz
Autor: Pixabay "Jeden telefon obcina cenę chleba" - to nazwa akcji piekarzy

Ślusarz, kucharz, a także piekarz, fizjoterapeuta i kierowca ciężarówek - m.in. na deficyt tych zawodów cierpi rynek pracy w powiecie olsztyńskim. Jeśli szukasz zatrudnienia w tym fachu, w Olsztynie i okolicach powinieneś być spokojny swojej zawodowej przyszłości. Co jeszcze znalazło się na długiej liście tzw. deficytu zawodowego?

Wyniki badania wskazują na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy. Rosnąca liczba zawodów deficytowych potwierdza tendencje wzrostu zapotrzebowania na pracowników, przy jednoczesnych problemach z pozyskaniem rąk do pracy w wielu branżach. Prognoza barometrowa na nadchodzący rok przewiduje dalszy wzrost liczby zawodów deficytowych, czyli takich, w których pracodawcy będą mieli problem z obsadzeniem wolnych stanowisk pracy. W skali województwa przewiduje się deficyt w ponad 20 zawodach. Jakie zawody będą deficytowe w roku bieżącym? Barometr Powiatowego Urzędu Pracy w Olsztynie wskazuje na betoniarzy, zbrojarzy, brukarzy, stolarzy czy fizjoterapeutów. To oznacza, że w tych zawodach warto się kształcić.

Barometr zawodów 2022. Deficyt w Olsztynie [LISTA]

Betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, fizjoterapeuci i masażyści, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, magazynierzy, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, operatorzy obrabiarek skrawających, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, piekarze, pielęgniarki i położne, pomoce kuchenne, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, spawacze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarze, tapeciarze.

Sonda
Czy rejestrowałeś się kiedyś jako bezrobotny?
Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Tusk namaścił Trzaskowskiego na premiera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE