Brutalny napad na sklep w Olsztynie! Sprawca uciekał jak w filmie sensacyjnym [WIDEO]

2021-05-19 11:13
Brutalny napad na sklep w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn Brutalny napad na sklep w Olsztynie. Sprawca podczas ucieczki potrącił jednego z pracowników.

Do brutalnego napadu doszło kilka dni temu w Olsztynie. Sytuacja przypominała scenę z filmu sensacyjnego. Mężczyzna ukradł sprzęt o wartości blisko 3 tysięcy złotych i zaczął uciekać autem, potrącając jednego z pracowników sklepu. Olsztyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 34-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

- Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło w ubiegły czwartek (13 maja) w jednym ze sklepów na terenie miasta - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości blisko 3 tysięcy złotych i zaczął uciekać. Powstrzymać próbowali go pracownicy placówki handlowej. Uciekinier wsiadł do auta i potrącił jednego z goniących go mężczyzn, a następnie przewiózł go kilkadziesiąt metrów na masce swojego samochodu. Po upadku pokrzywdzonego na jezdnię, kierowca opla odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się olsztyńscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali w centrum Olsztyna trzech mężczyzn. Zostali oni przesłuchani, a ich udział w popełnionym przestępstwie jest przedmiotem ustaleń w prowadzonym postępowaniu. Na podstawie zgromadzonego materiału policjanci dotarli i zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna trafił do aresztu.

Prowadzone postępowanie wykazało, że jest on prawdopodobnie odpowiedzialny za dwie kradzieże sklepowe, do których doszło w kwietniu na terenie Olsztyna. 34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej, do których się przyznał. Na wniosek prokuratury wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że zarzuty mogą usłyszeć również inne osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Napad na sklep w Olsztynie. Niebezpieczny bandyta został zatrzymany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE