Burze na Warmii i Mazurach. Ile razy interweniowali strażacy? Czy są poszkodowani?

2021-06-24 8:47
Strażacy
Autor: PSP Braniewo Środa, 23 czerwca, była kolejnym burzowym dniem na Warmii i Mazurach.

To był kolejny dzień z burzami na Warmii i Mazurach. Jak podsumowali go strażacy? Przy usuwaniu skutków środowych burz interweniowali około 30 razy. Jak informuje regionalna straż pożarna, w żadnym z tych zdarzeń, na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń.

Najwięcej szkód spowodowanych silnym wiatrem odnotowano w powiecie szczycieńskim, mrągowskim i kętrzyńskim. To tam synoptycy zapowiadali największe burze. - Większość interwencji dotyczyło usuwania konarów i drzew leżących na drogach czy chodnikach. Żadnych osób rannych w tych zdarzeniach nie było - przekazał PAP kpt Marcin Rezmer z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Strażaków wzywano też do wypompowywania wody z piwnic i posesji. W Kętrzynie - jak podały lokalne władze - na skutek nawałnicy zalanych zostało kilka piwnic i budynek stadionu. - Burza pojawiła się podczas treningu młodych teakwondzistów, którzy zostali natychmiast ewakuowani przez trenerów. Trwa wypompowywanie wody i prace zabezpieczające - podano w komunikacie kętrzyńskiego magistratu.

Przed nami kolejny dzień z burzami na Warmii i Mazurach. Wyładowaniom atmosferycznym mają towarzyszyć wichury. Wiatr ma wiać z prędkością nawet 110 km/h.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bajtkowo. Kierowca busa zginął w tragicznym wypadku. Jego auto wjechało na przejazd kolejowy

Kadra wróciła z Euro do Sopotu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE